Łukasz Poręba finalizuje hitowy transfer zagraniczny?!

Łukasz Poręba finalizuje hitowy transfer zagraniczny?! fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Abdellah Boulma

Łukasz Poręba ma w ciągu najbliższych dni opuścić Zagłębie Lubin i przenieść się do RC Lens. Kwota transferu wyniesie 350 tysięcy euro, informuje Abdellah Boulma.

Odejście Łukasza Poręby z Zagłębia Lubin było przesądzone. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2022 roku i obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia. Możliwe opcje były dwie – odejście zimą za określoną kwotę, lub latem za darmo.

Jak informuje Abdellah Boulma, Poręba odejdzie już w ciągu najbliższych kilku dni. Jego nowym pracodawcą zostanie RC Lens. Kwota transferu wyniesie 350 tysięcy euro, a ponadto Zagłębie Lubin zagwarantuje sobie w umowie 15% od ceny następnej transakcji.

21-latek zadebiutował w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019, a rok później zaczął regularne występy w pierwszej drużynie. W obecnej kampanii zagrał w lidze 18 razy, w tym trzykrotnie ubierając kapitańską opaskę. Jego dorobek to bramka oraz trzy asysty.

W przypadku zrealizowania transakcji, Poręba dołączy w RC Lens do reprezentanta Polski Przemysława Frankowskiego, na którego dotychczas nie można było narzekać. Skrzydłowy strzelił już cztery bramki i zaliczył tyle samo asyst.

RC Lens zanotowało spektakularny początek rozgrywek, po którym nastąpiła gorsza dyspozycja. Wciąż jednak utrzymuje bliski kontakt z czołówką, ponieważ do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów traci cztery punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Mateu Alemany dołączy do hiszpańskiego giganta?! Myślano o tym już dekadę temu Mateu Alemany dołączy do hiszpańskiego giganta?! Myślano o tym już dekadę temu Serhou Guirassy zadziwia cały świat. Wyrównał wielki rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO] Serhou Guirassy zadziwia cały świat. Wyrównał wielki rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy