Łukasz Poręba mógł trafić do spadkowicza z LaLigi. „Wybieraliśmy między nimi i Lens”

Łukasz Poręba mógł trafić do spadkowicza z LaLigi. „Wybieraliśmy między nimi i Lens” fot. RC Lens
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Weszlo.com

Łukasz Poręba trafił do Lens, ale okazuje się, że zainteresowanie nim przejawiał też ówczesny przedstawiciel LaLiga, Granada. Na ten temat wypowiedział się agent zawodnika Jakub Schlage w rozmowie z Weszlo.com.

Łukasz Poręba to nie tylko były kapitan reprezentacji Polski do lat 21, ale też zawodnik, który stanowił o sile Zagłębia Lublin w ostatnim czasie. Jego kontrakt z tym klubem wygasł jednak 30 czerwca 2023 roku.

22-latek prezentował się jednak na tyle dobrze, że zainteresowanie nim na rynku było naprawdę spore. Ostatecznie trafił do Lens, ale chęć pozyskania go deklarowała też między innymi Granada.

- Zimą mieliśmy dużo zapytań o Łukasza i tak naprawdę końcowy wybór był między Granadą a właśnie Lens. Ofertę dostaliśmy też choćby z Achmata Grozny jeszcze przed wojną, ale nie byliśmy nią szczególnie zainteresowani - twierdzi.

Dlaczego zatem ostatecznie wybór padł na Lens?

- Jeśli chodzi o naszą perspektywę, zdecydowaliśmy się na Lens, bo zobaczyliśmy, jak dobrze Łukasz został przeanalizowany. Na początku dostaliśmy od ich analityka 10-minutową analizę wideo z porównaniem zagrań Łukasza z reprezentacji i klubu do tego, co chce grać Lens. Wiedzieliśmy od razu, w jaki sposób chcą go wykorzystać na boisku. To było bardzo profesjonalne podejście, Łukasz się do tego przekonał. Często mówi się, że ktoś kogoś chce, ale nie wchodzi się w detale, to bardzo ogólnikowe. Tu było inaczej - dodał.

Cały wywiad można przeczytać na łamach Weszlo.com.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy