Lyon obserwuje czołowego strzelca ligi rumuńskiej

Lyon obserwuje czołowego strzelca ligi rumuńskiej
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Click.ro

Olympique Lyon w poszukiwaniu wzmocnień formacji ofensywnej może udać się wkrótce do Rumunii.

Na celowniku utytułowanego francuskiego zespołu miał bowiem znaleźć się George Ţucudean, który od pewnego czasu należy do grona najskuteczniejszych piłkarzy w rumuńskiej ekstraklasie.

27-latek ma za sobą niezwykle udany rok. Najpierw grając dla CFR Cluj udało mu się zdobyć koronę króla strzelców rozgrywek ligowych, a także sięgnąć z klubem po tytuł mistrzowski. Nieco wcześniej z kolei zadebiutował w reprezentacji narodowej, dla której od tamtego momentu zdążył strzelić trzy bramki.

Także i w bieżącym sezonie Ţucudean jest czołową postacią w szeregach swojego zespołu, który pewnie przewodzi ligowej tabeli. Sam zawodnik z kolei z 13. bramkami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Tak znakomite statystyki sprawiły, iż uwagę w jego kierunku skierował trzeci zespół francuskiej Ligue 1. Ekipa prowadzona przez Bruno Génésio rozgląda się bowiem za piłkarzami, którzy byliby w stanie podjąć walkę o miejsce w wyjściowym składzie z Memphisem Depayem oraz Bertrandem Traoré.

Mistrzowie Rumunii są gotowi oddać swojego najlepszego strzelca już w trakcie nadchodzącego okienka transferowego żądając za jego usługi co najmniej ośmiu milionów euro. Na takie warunki są gotowe przystać także m.in. kluby chińskie, które w minionych tygodniach również wyrażały zainteresowanie osobą Ţucudeana.

Wychowanek UTA Arad w przeszłości miał już okazję zaliczyć zagraniczny epizod, kiedy to jako młody zawodnik dołączył do belgijskiego Standardu Liége, zaś niedługo później trafił do Charltonu Athletic.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy