2024-07-14 07:06:12; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Ma 24 lata, zaraz zostanie najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Kanady. Wcześniej może zaliczyć wielki transfer Fot. CHRISTOPHE SAIDI/Sipa/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Kanady przegrała ostatecznie w meczu o brązowy medal Copa América 2024 z Urugwajem. W hitowym starciu jedną z bramek zdobył Jonathan David, który jest bardzo blisko pobicia wielkiego rekordu.

Reprezentacja Kanady zaprzepaściła wielką szansę na zdobycie brązowego medalu na tegorocznym Copa América. W małym finale zaproszona po raz pierwszy do udziału w turnieju drużyna przegrała z Urugwajem, choć do 92. minuty wygrywała 2:1. Do rzutów karnych (w fazie pucharowej, z wyłączeniem finału, nie ma dogrywek - przyp. red) doprowadził niezawodny Luis Suárez.

Z jedenastego metra lepiej strzelali zawodnicy z Ameryki Południowej.

W szeregach Kanady z pewnością na wyróżnienie zasłużył Jonathan David. Po nie najlepszych występach we wcześniejszej fazie turnieju trafił w końcu do siatki, zbliżając się do wielkiego rekordu.

Urodzony w 2000 roku zawodnik ma już na koncie 28 bramek w reprezentacyjnym trykocie. Do najlepszego strzelca w historii kadry, Cyle'a Larina, brakuje mu zatem gola. Na pierwsze miejsce w rankingu będzie mógł wskoczyć już podczas wrześniowych sparingów ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem.

David bryluje również pod kątem skutecznego rozegrania. Do dorobku strzeleckiego dodał 16 asyst. Jak wynika ze statystyk, bierze udział w akcji bramkowej kadry średnio co 93 minuty.

Niewykluczone, że zanim 24-latek przejdzie do historii reprezentacji, stanie się bohaterem dużego transferu. Zainteresowanie jego sprowadzeniem wykazują przedstawiciele Chelsea i Manchesteru United, a cena wywoławcza wynosi „tylko” 30 milionów euro.