Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem

Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem fot. Adam Starszynski / Pressfocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa

Po sobotnim bezbramkowym remisie w meczu Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław bramkarz tego drugiego Rafał Leszczyński stał się samodzielnym liderem klasyfikacji bramkarzy dotyczącej liczby czystych kont.

Na przestrzeni 22 dotychczasowych kolejek tego sezonu Ekstraklasy Rafał Leszczyński nie pojawił się na murawie tylko raz, kiedy to w sierpniu dostępu do bramki Śląska Wrocław w meczu Stalą Mielec bronił Kacper Trelowski. W 21 występach 31-latek uzbierał dziewięć czystych kont.

Leszczyński nie puścił ani jednego gola w starciach z Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin, Piastem Gliwice, Wartą Poznań, Legią Warszawa, Cracovią, Radomiakiem Radom, Koroną Kielce i w minioną sobotę z Lechem Poznań.

Tym sposobem bramkarz Śląska ponownie jest samodzielnym liderem ligowej klasyfikacji golkiperów dotyczącej liczby czystych kont. Przed ostatnim weekendem był na równi z Kacprem Tobiaszem, a ten w spotkaniu Legii z Koroną nie pojawił się na boisku.

Za graczami ekip z Wrocławia i Warszawy znajdują się Daniel Bielica z Górnika Zabrze, Vladan Kovačević z Rakowa Częstochowa oraz Sebastian Madejski z Cracovii.

Czyste konta w sezonie 2023/2024 Ekstraklasy:

1. Rafał Leszczyński (Śląsk Wrocław) - dziewięć;
2. Kacper Tobiasz (Legia Warszawa) - osiem;
3. Daniel Bielica (Górnik Zabrze) - siedem;
- Vladan Kovacević (Raków Częstochowa) - siedem;
- Sebastian Madejski (Cracovia) - siedem;
6. Valentin Cojocaru (Pogoń Szczecin) - sześć;
- Bartosz Mrozek (Lech Poznań) - sześć;
8. Zlatan Alomerović (Jagiellonia Białystok) - pięć;
- Jędrzej Grobelny (Warta Poznań) - pięć;
- Frantisek Plach (Piast Gliwice) - pięć.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy