Macarthur FC rozpoczyna transferową działalność. OFICJALNIE: Pierwszy zawodnik w historii nowego klubu A-League

Macarthur FC rozpoczyna transferową działalność. OFICJALNIE: Pierwszy zawodnik w historii nowego klubu A-League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Macarthur FC

Tommy Oar został potwierdzony jako pierwszy zawodnik w historii Macarthur FC, który rozpocznie rywalizację w australijskiej ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

Wcześniej klub zatrudnił trenera Ante Milicica, w przeszłości prowadzącego między innymi australijską młodzieżówkę, a także dyrektora sportowego Kena Steada.

Oar jest jednak pierwszym zawodnikiem zatrudnionym przez przyszłego beniaminka.

28-krotny reprezentant Australii rozpoczynał karierę w Brisbane Roar, gdzie wypatrzył go Utrecht. Potem grał też w Ipswich Town, znowu Brisbane, APOEL-u, a ostatnio, od jesieni 2018 roku, w Central Coast Mariners.

W związku z tym 28-latek, który operuje na wszystkich pozycjach na lewej stronie boiska, nie musi się nawet przeprowadzać, bo stadiony CCM w Gosford i Macarthur FC na przedmieściach Sydney dzielą niespełna dwie godziny drogi samochodem.

Macarthur FC jest nowym klubem A-League, który dołączy do ligi w ramach nowej fali ekspansji - obok Western United FC, które rywalizację rozpoczęło w już trwającym sezonie (o tym klubie było głośno choćby w związku ze sprowadzeniem Alessandro Diamantiego).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy