Macarthur FC rozpoczyna transferową działalność. OFICJALNIE: Pierwszy zawodnik w historii nowego klubu A-League

Macarthur FC rozpoczyna transferową działalność. OFICJALNIE: Pierwszy zawodnik w historii nowego klubu A-League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Macarthur FC

Tommy Oar został potwierdzony jako pierwszy zawodnik w historii Macarthur FC, który rozpocznie rywalizację w australijskiej ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

Wcześniej klub zatrudnił trenera Ante Milicica, w przeszłości prowadzącego między innymi australijską młodzieżówkę, a także dyrektora sportowego Kena Steada.

Oar jest jednak pierwszym zawodnikiem zatrudnionym przez przyszłego beniaminka.

28-krotny reprezentant Australii rozpoczynał karierę w Brisbane Roar, gdzie wypatrzył go Utrecht. Potem grał też w Ipswich Town, znowu Brisbane, APOEL-u, a ostatnio, od jesieni 2018 roku, w Central Coast Mariners.

W związku z tym 28-latek, który operuje na wszystkich pozycjach na lewej stronie boiska, nie musi się nawet przeprowadzać, bo stadiony CCM w Gosford i Macarthur FC na przedmieściach Sydney dzielą niespełna dwie godziny drogi samochodem.

Macarthur FC jest nowym klubem A-League, który dołączy do ligi w ramach nowej fali ekspansji - obok Western United FC, które rywalizację rozpoczęło w już trwającym sezonie (o tym klubie było głośno choćby w związku ze sprowadzeniem Alessandro Diamantiego).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy