Macarthur FC rozpoczyna transferową działalność. OFICJALNIE: Pierwszy zawodnik w historii nowego klubu A-League

Macarthur FC rozpoczyna transferową działalność. OFICJALNIE: Pierwszy zawodnik w historii nowego klubu A-League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Macarthur FC

Tommy Oar został potwierdzony jako pierwszy zawodnik w historii Macarthur FC, który rozpocznie rywalizację w australijskiej ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

Wcześniej klub zatrudnił trenera Ante Milicica, w przeszłości prowadzącego między innymi australijską młodzieżówkę, a także dyrektora sportowego Kena Steada.

Oar jest jednak pierwszym zawodnikiem zatrudnionym przez przyszłego beniaminka.

28-krotny reprezentant Australii rozpoczynał karierę w Brisbane Roar, gdzie wypatrzył go Utrecht. Potem grał też w Ipswich Town, znowu Brisbane, APOEL-u, a ostatnio, od jesieni 2018 roku, w Central Coast Mariners.

W związku z tym 28-latek, który operuje na wszystkich pozycjach na lewej stronie boiska, nie musi się nawet przeprowadzać, bo stadiony CCM w Gosford i Macarthur FC na przedmieściach Sydney dzielą niespełna dwie godziny drogi samochodem.

Macarthur FC jest nowym klubem A-League, który dołączy do ligi w ramach nowej fali ekspansji - obok Western United FC, które rywalizację rozpoczęło w już trwającym sezonie (o tym klubie było głośno choćby w związku ze sprowadzeniem Alessandro Diamantiego).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy