Maciej Rybus z jasną deklaracją w sprawie przyszłości

2024-05-07 16:25:14; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Maciej Rybus z jasną deklaracją w sprawie przyszłości Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Tacc.ru

Na Macieja Rybusa spadła niedawno ogromna krytyka po udzieleniu kontrowersyjnego wywiadu TVP Sport. Jak się okazuje, 34-latek na razie nie ma zamiaru opuszczać Rosji, o czym powiedział w rozmowie z Tacc.ru.

Maciej Rybus aktualnie rozgrywa swój jedenasty sezon na rosyjskich boiskach, chociaż to dużo powiedziane, bo ze względu na liczne urazy, w tej kampanii pojawił się na murawie na jedyne 164 minuty.

34-latek, który ma na koncie 66 występów w polskiej reprezentacji, aktualnie nie cieszy się sympatią nad Wisłą. Wszystko ze względu na to, że nie zdecydował się opuścić Rosji po jej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku, a w dodatku później jeszcze pogorszył swoją sytuację wywiadem, którego udzielił TVP Sport. Na lewego obrońcę spadła wtedy ogromna krytyka.

Najwyraźniej Rybus nic sobie nie robi z tych komentarzy, ponieważ nie ma on na razie zamiaru opuszczać Rosji.

- Nie ma jeszcze konkretów w sprawie przedłużenia kontraktu. Niedawno doszedłem do siebie, dostaję szansę do gry. Do tej pory nie było żadnych rozmów. W ogóle o tym nie rozmawialiśmy. Ale mam ochotę zostać w Rubinie - zadeklarował Polak w rozmowie z Tacc.ru.

W tej sytuacji nie wszystko jednak zależy od Polaka, ponieważ jego umowa wygasa wraz z końcem czerwca, a trapiące Rybusa kontuzje nie stawiają go w najlepszej pozycji przed negocjacjami na temat ewentualnej kontynuacji współpracy.

Rubin Kazań, którego zawodnikiem jest 34-latek, po 27 kolejkach zgromadził 38 punktów, co zapewnia mu dziewiątą lokatę w tabeli ligi rosyjskiej.