Maciej Szczęsny odsunięty od pracy w TVP Sport

Maciej Szczęsny odsunięty od pracy w TVP Sport fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Onet.pl

Maciej Szczęsny zniknie na pewien czas z anteny TVP Sport w związku z przyłapaniem go na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu.

Były reprezentant Polski zasiadł świadomie za kierownicą auta we wtorkowy poranek po wcześniejszym spożyciu „dwóch piw”, aby zawieźć żonę na lotnisko.

56-latek uznał po obudzeniu przez małżonkę, że jest już trzeźwy i może bez problemy odwieźć ją do pracy. Komentator oraz ekspert TVP Sport został jednak zatrzymany do rutynowej kontroli przez warszawską drogówkę na Alejach Jerozolimskich i przy przeprowadzeniu testu trzeźwości alkomat wykazał, że miał w wydychanym powietrzu 0,36 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zostali w związku z tym zmuszeni do zatrzymania Macieja Szczęsnego oraz odebrania mu prawa jazdy.

Były gracz nie spędził zbyt wiele czasu na posterunku, bo na szczęście nie spowodował żadnej kolizji i następnie postanowił poinformować o całym zajściu szefa redakcji sportowej w Telewizji Polskiej.

Ten początkowo wypowiedział się dość ostrożnie o występku swojego pracownika, co mogło wskazywać na to, że 56-latek nie poniesie poważniejszych konsekwencji.

Te zostały jednak wyciągnięcie przez dyrektora Marka Szkolnikowskiego, który postanowił odsunąć na pewien czas byłego reprezentanta Polski od pracy w TVP Sport.

- Maciej miał pracować przy dwóch najbliższych meczach reprezentacji Polski (9 października o godzinie 20:45 z San Marino i 12 października o godzinie 20:45 z Albanią), ale nie zrobi tego. W ciągu najbliższych kilku tygodni na pewno nie będzie go na antenie TVP Sport, a potem zobaczymy. To poważna sprawa i nie chcę podejmować decyzji pod wpływem emocji. Na pewno reakcja musi być odpowiednia i dać jasny przykład dla innych, żeby się kilka razy zastanowili, zanim zrobią taką głupotę - powiedział Szkolnikowski na łamach Onet.pl.

- Wsiadania za kółko po alkoholu nie da się w żaden sposób relatywizować. Jasne, większym przestępstwem jest kierowanie, jak się ma na przykład 1,5 promila i spowoduje się wypadek. W przypadku Szczęsnego to była rutynowa kontrola, ale nie zmienia to absolutnie nic - dodał dyrektor TVP Sport.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy