Mączyński bohaterem głośnego transferu?!

Mączyński bohaterem głośnego transferu?! fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Sport.pl

Sport.pl pisze o możliwym odejściu Krzysztofa Mączyńskiego z Legii Warszawa.

31-letni pomocnik wiele tygodni temu został odsunięty od pierwszego zespołu mistrza Polski przez Ricardo Sá Pinto. Nic nie wskazuje na to, by jego sytuacja w Legii się zmieniła. Jak przyznał niedawno portugalski szkoleniowiec, w kontekście przyszłości doświadczonego zawodnika „rozważa wiele opcji”.

Jedną z nich może być transfer 31-krotnego reprezentanta Polski. Jak podaje Sport.pl Mączyńskiego chce pozyskać Adam Nawałka, który niedawno przejął Lecha Poznań. 61-latek widzi pomocnika w swojej drużynie i bardzo możliwe, że wkrótce poczyni konkretne kroki, by sprowadzić go do „Kolejorza”.

Trzeba jednak podkreślić, że „zielone światło” na transfer musi dać komitet transferowy Lecha. W jego skład, oprócz Nawałki, wchodzą Karol Klimczak (prezes), Piotr Rutkowski (wiceprezes), Tomasz Rząsa (dyrektor sportowy) oraz Jacek Terpiłowski (szef skautingu).

Zainteresowanie byłego selekcjonera Mączyńskim nie jest żadną niespodzianką. Panowie najpierw współpracowali ze sobą w Górniku Zabrze, a później pomocnik odgrywał ważną rolę w kadrze prowadzonej przez Nawałkę.

Jeśli chodzi o Legię, 31-latek rozegrał w jej barwach w sumie 46 spotkań. Strzelił w nich trzy gole i zanotował cztery asysty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy