Magiczna cieszynka Akrama Afifa w finale Pucharu Azji i to dosłownie

Magiczna cieszynka Akrama Afifa w finale Pucharu Azji i to dosłownie fot. TV
Źródło: Twitter

Akram Afif dał prowadzenie reprezentacji Kataru w finale Pucharu Azji 2023 z Jordanią, po czym zaprezentował niecodzienną cieszynkę.

W fazie grupowej Pucharu Azji Katar rozprawił się z Libanem, Tadżykistanem i Chinami, a następnie wyeliminował Palestynę, Uzbekistan oraz Iran. W wielkim finale czekała na niego Jordania.

Katarczycy objęli prowadzenie w 22. minucie sobotniego meczu. Rzut karny na gola zamienił wtedy Akram Afif. Po zanotowaniu trafienia 27-latek przedstawił efektowną cieszynkę. Zawodnik Al-Sadd wyciągnął z getry kartę ze swoją podobizną, po czym wstrząsając ją, zaprezentował magiczną sztuczkę, „zmieniając” to, co się na niej znajduje.

„To coś, czego nigdy wcześniej nie widziano” - ocenił performens piłkarza Manu Heredia na Twitterze i podobnych komentarzy znajdzie się więcej.

Już po przerwie do remisu w finałowym spotkaniu doprowadził Yazan Al-Naimat. Kilka minut po tym korzystny wynik Katarczykom dał Afif, ponownie wykorzystując jedenastkę. Raz jeszcze zrobił to w doliczonym czasie gry, ustalając rezultat potyczki na 3:1 dla gospodarzy turnieju.

Katar obronił tym samym tytuł zdobyty cztery lata wcześniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Sam Afif zakończył udział w imprezie, mając na koncie osiem bramek, które dały mu koronę króla strzelców.