Maguire zdecydowany na odejście z Leicester!

Maguire zdecydowany na odejście z Leicester! fot.
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Harry Maguire miał poinformować trenera oraz kolegów z Leicester City, że chce zmienić klub. Jest to wyraźny krok w kierunku transferu do Manchesteru United.

Do tej pory zarówno władze „Lisów”, jak i sam zawodnik, bawiły się z „Czerwonymi Diabłami” w przysłowiowego kotka i myszkę. Gdy tylko mistrz Anglii z 2016 roku otworzył nieco wrota i wpuścił do środka entuzjastycznie nastawioną do rozmów dyrekcję Manchesteru United, po chwili przedstawiciele klubu z Old Trafford wracali do siebie z podkulonym ogonem. 

Tak było przy obu podejściach w sprawie angażu Maguire’a. Ponadto sytuacji nie ułatwiał fakt, że Anglik nie zamierzał zbytnio ingerować w negocjacje. Jak jednak informuje „Daily Mail”, postawa 26-latka uległa zmianie. 

Środkowy defensor podczas obozu treningowego we Francji miał bowiem przekazać Brendanowi Rodgersowi oraz kolegom z zespołu, że chce zmienić klub. Były piłkarz Hull City liczy, że dzięki temu nastąpi przełom w negocjacjach, a on sam będzie mógł dołączyć do „Czerwonych Diabłów”.

Przypomnijmy, że Leicester City od początku oczekuje za 20-krotnego reprezentanta „Synów Albionu” ponad 75 milionów funtów. Jak dotąd Manchester United oferował o pięć milionów mniej.

Podczas ubiegłego sezonu Maguire wystąpił w 32 spotkaniach i strzelił trzy gole. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy