Mahir Emreli blisko nowego klubu

2023-02-12 10:06:58; Aktualizacja: 1 rok temu
Mahir Emreli blisko nowego klubu Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: media.az

Były zawodnik Legii Warszawa Mahir Emreli wkrótce dołączy do tureckiego Antalyasporu - informuje media.az.

Mahir Emreli to postać doskonale znana fanom Ekstraklasy. Latem 2021 roku zamienił on Karabach na Legię Warszawa i jego początki w nowych barwach były naprawdę obiecujące.

Azer prezentował się bardzo dobrze nie tylko na krajowym podwórku, ale też w europejskich pucharach. Jego gole przeciwko Slavii Praga dały przecież „Wojskowym” awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Później Emreli wpakował jeszcze po bramce Leicester City oraz Napoli.

Wydawało się zatem, że w przyszłości będzie to jeden z zawodników, na których Legia Warszawa może zarobić krocie. Później jednak pojawił się kryzys w zespole, a sam napastnik popadł w konflikt z trenerem Czesławem Michniewiczem.

Dodatkowo 25-latek na własnej skórze odczuł niezadowolenie pseudokibiców, którzy napadli na wracający z meczu autokar ówczesnych mistrzów Polski. To było dla niego zbyt wiele i postanowił poszukać dla siebie zatrudnienia w innym miejscu.

Z odsieczą przybyło mu Dinamo Zagrzeb. To właśnie tam liczył na odbudowę po kilku gorszych tygodniach.

Rzeczywistość okazała się dla niego brutalna i do tej pory nie udowodnił on w Chorwacji swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Wkrótce czeka go zatem zmiana barw, bo według ustaleń media.az trafi on do Antalyasporu.

Turcy mają pozyskać atakującego w ramach wypożyczenia do 30 czerwca 2023 roku. W umowie dodatkowo znajdzie się opcja wykupu.

Emreli rozegrał w tym sezonie w barwach Dinama Zagrzeb łącznie 13 meczów, a jego dorobek to trzy bramki.