Málaga z awansem do Segunda Division po golu w... 121. minucie [WIDEO]

2024-06-23 00:20:15; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Málaga po roku nieobecności wróciła na drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii. Potrzebne były baraże.

W ciągu ostatnich lat oglądaliśmy upadek Málagi. To klub, który w 2013 roku doszedł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a był bliski pokonania Borussii Dortmund, przegrywając w dwumeczu z Niemcami 2-3. Teraz natomiast wygrzebywał się z trzeciej ligi.

Po sukcesie szejk, który zarządzał klubem, przestał go finansować i powoli Málaga zaczęła tracić na znaczeniu. Przez parę lat okupowała środek tabeli LaLigi, a w 2018 z hukiem z niej spadła, zajmując w lidze ostatnią lokatę, a do bezpiecznego miejsca tracąc 23 punkty.

Na drugim poziomie rozgrywkowym Málaga bardzo szybko była bliska powrotu, zajmując trzecie miejsce w lidze. Przegrała jednak walkę o awans w barażach.

W dalszych sezonach nie było już tak kolorowo. „Boquerones”  zajmowali kolejno 14., 12. i 18. miejsce, a w sezonie 2022/2023 spadli z ligi zajmując 20. lokatę. (Segunda Division liczy 22 drużyny. Z ligi spadają ekipy z miejsc od 19. do 22.)

Primera Federación, czyli trzecia dywizja w Hiszpanii, jest podzielona na dwie grupy. Z każdej grupy awansują zwycięzcy, a o pozostałe dwa miejsca walczą ekipy z miejsc 2-5 z każdej z grup.

Grupę Málagi wygrało CD Castellón, a zespół z Malagi uplasował się na trzecim miejscu. W finale baraży spotkał się z ekipą Gimnàstic. W pierwszym meczu, który rozegrano 15 czerwca, zespół Sergio Pellicera wygrał 2:1. W drugim meczu Gimnàstic wygrało 1:0 i potrzebna była dogrywka. Już w 93. minucie przeciwnicy podwyższyli na 2:0.

W 108. minucie nadzieję dla ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów z 2013 roku przywrócił Dioni. W 121. minucie na 2:2 strzelił zmiennik Antonio Cordero. Nie doszło więc do rzutów karnych, a „Boquerones” awansowali na drugi poziom rozgrywkowy.

Ostatnia drużyna, która awansuje na zaplecze LaLigi, zostanie wyłoniona 23 czerwca.

O promocję powalczą rezerwy Barcelony z zespołem Córdoba CF. W pierwszym meczu obu zespołów padł remis.