Malcom znowu w Ligue 1?!

Malcom znowu w Ligue 1?! fot. Instagram
Mateusz Michałek
Źródło: beIN Sports I Mundo Deportivo

BeIN Sports i „Mundo Deportivo” łączą Malcoma z transferem do Lille.

Brazylijski skrzydłowy w zeszłym roku przeszedł z Bordeaux do Barcelony. Jego przenosiny na Camp Nou wiązały się ze sporym zamieszaniem. Chwilę wcześniej wydawało się bowiem, że Malcom trafi do Romy, z którą doszedł do porozumienia. Dotychczasowa przygoda 22-latka z mistrzem Hiszpanii nie jest zbyt udana (22 występy, cztery gole, dwie asysty) i media od dawna sugerują, że może on zmienić klubowe barwy.

Działacze Lille podobno widzą w nim kandydata na następcę Nicolasa Pépé, który latem zapewne odejdzie z klubu. 23-latka łączy się m.in. z Bayernem i Paris Saint-Germain, wcześniej interesowała się nim sama Barcelona.


Katalończycy zapłacili w zeszłym roku za Malcoma 41 milionów euro i raczej nie oddadzą go za mniejsze pieniądze. Dla Lille byłby to rekordowy wydatek. Mimo zapewnienia sobie awansu do Ligi Mistrzów i potencjalnej sprzedaży Pépé - dalej mogący pozostawać poza zasięgiem klubu. Dlatego możliwym wariantem jest początkowe wypożyczenie Brazylijczyka.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Lille zajmuje drugie miejsce w tabeli Ligue 1. W 36 dotychczasowych spotkaniach podopieczni Christophe'a Galtiera zdobyli 72 punkty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy