Maldini antywyróżniony. „Nagroda” za złe zarządzanie Milanem

Maldini antywyróżniony. „Nagroda” za złe zarządzanie Milanem
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mediaset

Paolo Maldini doczekał się Złotego Tapira za dotychczasowe niepowodzenia Milanu.

Jakby legendarnemu obrońcy mało było problemów w ostatnim czasie, teraz został wyróżniony przez satyryków za swoje niewłaściwe decyzje. Program „Striscia la notizia” emitowany we włoskiej telewizji „Mediaset”, a konkretnie na „Canale 5”, postanowił wyraźnie dać znać Maldiniemu o jego niepowodzeniach i wręczył mu znaną w Italii „nagrodę” - Złotego Tapira.

„Striscia la notizia” to satyryczny program, w którym prowadzący w żartobliwy sposób omawiają aktualną sytuację polityczną, ale oprócz piętnowania korupcji i wytykania różnych wpadek, w swoim rozmowach poruszają także kwestie sportu. Twórcy programu stworzyli nawet wspomnianą nagrodą Tapiro d'Oro, nawiązując do słynnej Złotej Piłki. Złoty Tapir jest jednak wręczany między innymi piłkarzom i politykom za różnego rodzaju niepowodzenia.

Prowadzący Valerio Staffelli udał się do Mediolanu, by tradycyjnie wręczyć antywyróżnienie osobiście. Maldiniego zastał, gdy ten był w samochodzie, ale legendarny obrońca z godnością przyjął statuetkę.

- Już przez tyle lat nie jesteśmy na poziomie, który niegdyś prezentowaliśmy... To wielki ból dla tych, którzy wspierają tę drużynę - powiedział z żalem.

Maldini został „nagrodzony” za niezbyt udane zmiany w składzie, obecną fatalną formę zespołu i przede wszystkim za zatrudnienie trenera Marco Giampaolo, który zdaje się nie radzić sobie w tej roli. Po pierwszych sześciu kolejkach Milan znajduje się o włos od strefy spadkowej i coraz częściej spekuluje się na temat zmiany szkoleniowca.

Na pocieszenie dla 51-latka, nie jest on jedyną postacią ze świata piłki, która otrzymała Złotego Tapira. W swojej kolekcji mogą się nim pochwalić między innymi Massimiliano Allegri, Gianluigi Buffon czy Wanda Nara. Nagroda jest wręczana dość spontanicznie, często na podstawie pojedynczych wydarzeń lub kilkutygodniowych okresów niepowodzeń. Celem jest żartobliwe podejście do porażek, co wiele osób właśnie tak odbiera, pozując z uśmiechem z nagrodą i udzielając krótkiej wypowiedzi.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy