Manchester City chce Facundo Pellistriego

Manchester City chce Facundo Pellistriego
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AS

Jak donosi „AS”, Manchester City pracuje nad transferem Facundo Pellistriego z Peñarolu.

18-letni skrzydłowy od dłuższego czasu znajduje się na celownikach klubów z Europy. MC bardzo chce mieć Urugwajczyka u siebie i poczynił już konkretne kroki w tej sprawie.

W umowie zawodnika z Peñarolem widnieje klauzula wykupu na poziomie 12 milionów euro. Z uwagi na panujący kryzys wywołany pandemią koronawirusa „The Citizens” próbują zejść z ceny i zaproponowali Urugwajczykom połowę tej kwoty, ale do tego szereg zmiennych dotyczących dalszego rozwoju piłkarza, w tym gry w pierwszym zespole City, a także procent z jego kolejnego transferu.

Sam Pellistri może liczyć na Etihad na pięcioletni kontrakt z wynagrodzeniem rosnącym adekwatnie do notowanych przez niego postępów. Na początku prawdopodobnie zostałby wypożyczony do Hiszpanii.

Urugwajczyk rozegrał do tej pory 25 spotkań w koszulce Peñarolu. Zdobył bramkę i zanotował trzy asysty.

Oprócz MC skrzydłowym interesuje się również m.in. Real Madryt.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy