Manchester City: Pep Guardiola zgodził się na dalszą współpracę. Szczegóły kontraktu

Manchester City: Pep Guardiola zgodził się na dalszą współpracę. Szczegóły kontraktu fot. Pedro Fiuza / Xinhua / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The Athletic

Pep Guardiola podpisze nowy kontrakt z Manchesterem City - przekonuje „The Athletic”.

Z każdym kolejnym mijającym dniem po rozpoczęciu przerwy na mundial część mediów zaczęła przeczuwać, że Pep Guardiola nie będzie chciał kończyć przygody z Manchesterem City jeszcze po tym sezonie. Hiszpan z chęcią wysłuchał tego, co zarząd ma do zaproponowania i ewidentnie wyraża aprobatę dla kontynuowania projektu.

Według „The Athletic”, 51-latek powiedział „tak” dla prolongowania umowy na okres do końca czerwca 2025 roku. Taka deklaracja oznacza, że możemy obejrzeć poczynania jego drużyny w Premier League i pucharach jeszcze przez kolejne dwie kampanie.

Należy jednak zaznaczyć, że jeden z zapisów został skonstruowany w złożony sposób. Tak naprawdę były szkoleniowiec Bayernu Monachium i FC Barcelony początkowo zgadza się na roczne przedłużenie kontraktu. Jeżeli później klub i taktyk zobaczą sens w kontynuowaniu wspólnego działania, zostanie aktywowana klauzula.

Wychodzi więc na to, że w przypadku rozstania już po zmaganiach 2023/2024 może dokonać zmiany koncepcji bez żadnych finansowych konsekwencji.

Guardiola pracuje na Etihad już szósty rok. Do tej pory przy jego udziale gablota z trofeami została uzupełniona o cztery mistrzostwa Anglii, taką samą liczbę Pucharów Ligi Angielskiej, dwie Tarcze Wspólnoty i Puchar Anglii.

Kibice i działacze bardzo jednak pragną zdobycia tego najważniejszego - Pucharu Europy. Dlatego też wiara w Katalończyka nadal jest podtrzymywana, pomimo przyjęcia bolesnych ciosów w dwóch ostatnich sezonach.

Drużyna dwukrotnie otarła się o triumf. Raz w finale Ligi Mistrzów w 2021 roku przeciwko Chelsea, a rok później odpadając na etapie półfinału po dogrywce z Realem Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy