Manchester City: Pep Guardiola zgodził się na dalszą współpracę. Szczegóły kontraktu

Manchester City: Pep Guardiola zgodził się na dalszą współpracę. Szczegóły kontraktu fot. Pedro Fiuza / Xinhua / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The Athletic

Pep Guardiola podpisze nowy kontrakt z Manchesterem City - przekonuje „The Athletic”.

Z każdym kolejnym mijającym dniem po rozpoczęciu przerwy na mundial część mediów zaczęła przeczuwać, że Pep Guardiola nie będzie chciał kończyć przygody z Manchesterem City jeszcze po tym sezonie. Hiszpan z chęcią wysłuchał tego, co zarząd ma do zaproponowania i ewidentnie wyraża aprobatę dla kontynuowania projektu.

Według „The Athletic”, 51-latek powiedział „tak” dla prolongowania umowy na okres do końca czerwca 2025 roku. Taka deklaracja oznacza, że możemy obejrzeć poczynania jego drużyny w Premier League i pucharach jeszcze przez kolejne dwie kampanie.

Należy jednak zaznaczyć, że jeden z zapisów został skonstruowany w złożony sposób. Tak naprawdę były szkoleniowiec Bayernu Monachium i FC Barcelony początkowo zgadza się na roczne przedłużenie kontraktu. Jeżeli później klub i taktyk zobaczą sens w kontynuowaniu wspólnego działania, zostanie aktywowana klauzula.

Wychodzi więc na to, że w przypadku rozstania już po zmaganiach 2023/2024 może dokonać zmiany koncepcji bez żadnych finansowych konsekwencji.

Guardiola pracuje na Etihad już szósty rok. Do tej pory przy jego udziale gablota z trofeami została uzupełniona o cztery mistrzostwa Anglii, taką samą liczbę Pucharów Ligi Angielskiej, dwie Tarcze Wspólnoty i Puchar Anglii.

Kibice i działacze bardzo jednak pragną zdobycia tego najważniejszego - Pucharu Europy. Dlatego też wiara w Katalończyka nadal jest podtrzymywana, pomimo przyjęcia bolesnych ciosów w dwóch ostatnich sezonach.

Drużyna dwukrotnie otarła się o triumf. Raz w finale Ligi Mistrzów w 2021 roku przeciwko Chelsea, a rok później odpadając na etapie półfinału po dogrywce z Realem Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy