Manchester City postawił kropkę nad „i”. Koniec przygody Kamila Grabary w Lidze Mistrzów [WIDEO] fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Manchester City nie pozostawił złudzeń, odprawiając z kwitkiem FC Kopenhagę (3:1) i gładko awansując do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przez 90 minut na Etihad nie najlepiej odnajdował się Kamil Grabara.

Przysłowiowa musztarda po obiedzie nastała już w dziewiątej minucie. O ile po pierwszym meczu duńscy kibice mogli mówić o tlącej się nadziei po dwubramkowej porażce na Parken, tak w środowy wieczór złudzenia prysły błyskawicznie.

Wynik spotkania w błękitnej części Manchesteru otworzył Manuel Akanji, posyłając torpedę po dośrodkowaniu od Juliána Álvareza z rzutu rożnego.

Chwilę później zrobiło się już 2:0, a interwencją nie popisał się jednokrotny reprezentant Polski, który nie zdołał choćby wypiąstkować futbolówki po strzale Álvareza z dystansu.

Kontaktowego, a ostatecznie honorowego gola dla przyjezdnych zanotował Mohamed Elyounoussi po ładnej kombinacyjnej akcji.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę większych szans na skuteczną paradę Grabarze nie dał strzelający jak z procy Erling Braut Haaland. Dla Norwega to już siódme trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów.

Tym samym cały dwumecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem podopiecznych Pepa Guardioli 6:2.

Obrońcy tytułu znaleźli się w najlepszej ósemce wraz z Realem Madryt, Bayernem Monachium oraz PSG.

W następnym tygodniu losy awansu między sobą rozstrzygną Arsenal z FC Porto, FC Barcelona z Napoli, Atlético Madryt z Interem Mediolan oraz Borussia Dortmund z PSV Eindhoven.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!”