Manchester City: Poszukiwania nowego defensora rozpoczęte. Pierwszy cel - Caglar Söyüncü!

Manchester City: Poszukiwania nowego defensora rozpoczęte. Pierwszy cel - Caglar Söyüncü!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fotospor

Przedstawiciele Manchesteru City rozpoczęli poszukiwania nowego zawodnika na pozycję środkowego obrońcy. W kręgu ich zainteresowania znalazł się już między innymi Caglar Söyüncü.

Ekipa z Etihad Stadium nie zdecydowała się na pozyskanie nowego defensora w trakcie letniego okienka transferowego i po tym, jak zakończyła współpracę z Vincentem Kompanym uznała, że obecność w kadrze takich graczy jak Aymeric Laporte, John Stones i Nicolás Otamendi, których ma wesprzeć obiecujący Eric García, jest wystarczająca do podjęcia skutecznej walki o trofea na kilku frontach.

Dość szybko okazało się jednak, że problemy zdrowotne, które dopadły pierwszych dwóch wymienionych zawodników, pokrzyżowały w znaczącym stopniu plany Pepa Guardioli. Ten nie zamierza jednak za wszelką cenę szukać zastępcy dla swoich piłkarzy w trakcie zimowego okienka transferowego i dopiero latem będzie chciał zakontraktować nowego obrońcę.

Dziennikarze „Fotospor” przekonują, że w kręgu jego zainteresowania znalazł się Caglar Söyüncü, który prezentuje w trwającym sezonie wysoką formę w barwach Leicester City, gdzie od początku obecnych rozgrywek stał się pełnoprawnym następcą Harry'ego Maguire'a sprzedanego do Manchesteru United.

Warto wspomnieć, że „Czerwone Diabły” wygrały walkę o jego względy właśnie z „The Citizens”. Teraz aktualny mistrz Anglii liczy na to, że ich drugie podejście do sprowadzenie defensora Leicester City zakończy się sukcesem.

Wspomniane źródło przekonuje, że wysłannicy Manchesteru City skontaktowali się już z przedstawicielami piłkarza, aby dowiedzieć się czy ten w ogóle będzie skory do przeprowadzki na Etihad Stadium w lipcu lub sierpniu.

Caglar Söyüncü trafił do zespołu „Lisów” przed startem sezonu 2018/2019 z Freiburga za ponad 20 milionów euro. Drużyna z King Power Stadium wygrała wówczas walkę o jego względy z Arsenalem.

Początek przygody tureckiego obrońcy z angielską piłką nie był zbyt udany, ponieważ ten w poprzednich rozgrywkach pojawił się zaledwie ośmiokrotnie na boisku w koszulce Leicester City. Z kolei w trwających zanotował już siedem występów i zaliczył w nich jedną asystę.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy