Manchester City również chce wycofać się z Superligi

Manchester City również chce wycofać się z Superligi fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BBC

Okazuje się, że nie tylko Chelsea chce się wycofać z Superligi. Podobne plany ma też Manchester City, o czym informuje Dan Roan z portalu „BBC”.

Powstanie Superligi  zostało ogłoszone zaledwie dwa dni temu, a może okazać się, że już na starcie dwóch z dwunastu założycieli wycofa się z projektu. Tam przynajmniej twierdzi Dan Roan z „BBC”.

Już wcześniej wspomniany dziennikarz napisał, że specjalne dokumenty w kierunku rezygnacji przygotowuje Chelsea. Śladem ekipy z Stamford Bridge ma pójść też Manchester City.

W przeciwieństwie do pozostałych prowodyrów powstania nowych rozgrywek władze tak „The Blues”, jak i „Obywateli” od początku nie byli przekonani co do słuszności projektu.

Dołączyli do nowego tworu tylko dlatego, że nie chcieli zostać w tyle za resztą europejskiej czołówki. Patrząc jednak na negatywne nastroje, które wywołuje na świecie Superliga, prawdopodobnie zdecydują się z niej wycofać.

Na razie trudno wyrokować, z czym wiąże się rezygnacja z brania udziału w całym przedsięwzięciu. Zapisy umów nie są powszechnie znane.

Prawdopodobne odejście z Superligi Chelsea i Manchesteru City może okazać się początkiem końca rozgrywek, które miały rozpocząć się już nawet tego lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy