Manchester City rozpoczął przygotowania od porażki. Ten przeciwnik to zmora Pepa Guardioli [WIDEO]

2024-07-24 07:28:22; Aktualizacja: 4 godziny temu
Manchester City rozpoczął przygotowania od porażki. Ten przeciwnik to zmora Pepa Guardioli [WIDEO] Fot. Yannis Halas/Focus Images/MB Media/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Manchester City poprzedni sezon zakończył porażką i tym samym rezultatem zainicjował cykl przygotowań do następnej kampanii. W pierwszym sparingu podczas tournée po Stanach Zjednoczonych drużyna uległa Celticowi 3-4.

Do towarzyskiego spotkania mającego miejsce w Chapel Hill w stanie Karolina Północna ekipy podeszły w różny sposób. Pep Guardiola – oczekując na powroty wielu kluczowych piłkarzy po EURO 2024 lub Copa América – desygnował do wyjściowej jedenastki w szczególności młodych zawodników, których chciał naocznie sprawdzić. Nie zabrakło jednak miejsca dla Erlinga Haalanda czy Jacka Grealisha.

Szkoci natomiast za niecałe dwa tygodnie rozpoczynają walkę o obronę mistrzowskiego tytułu. Na murawie od pierwszego gwizdka znaleźli się więc w głównej mierze gracze podstawowego składu.

Doświadczenie górowało nad młodością. Od początku kontrolę nad wynikiem mieli „The Bhoys”. Do przerwy władowali „Obywatelom” aż trzy gole za sprawą Nikolasa Kühna (dwukrotnie) oraz Kyogo Furuhashiego. W międzyczasie wyrównującego gola zdołał strzelił Oscar Bobb.

Wprowadzając na drugą odsłonę aż pięć nowych twarzy, Manchester City zdołał odrobić straty i doprowadzić do stanu 3-3. Futbolówkę w siatce rywala umieścili Maximo Perrone oraz Haaland. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Brendana Rodgersa. W 68. minucie rezultat ustalił Luis Palma.

Celtic pozostaje zatem jedyną ekipą, z którą Guardiola nie potrafi odnieść zwycięstwa na przestrzeni przynajmniej trzech konfrontacji.

Wcześniej w kampanii 2016/2017 aktualni mistrzowie Anglii dwukrotnie zremisowali z ekipą z Glasgow w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.