Manchester City wygrywa walkę o belgijski talent. 16-latek jest już w Anglii

Manchester City wygrywa walkę o belgijski talent. 16-latek jest już w Anglii
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kristof Terreur (HLN) | De Morgen

Roméo Lavia postanowił opuścić szeregi Anderlechtu na rzecz kontynuowania swojej kariery w Manchesterze City.

Wszechstronny zawodnik mogący występować na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy uchodzi w Belgii za duży talent i był usilnie namawiany przez przedstawicieli ekipy z Lotto Park do pozostania w klubie na kolejne lata.

Młodzieżowy reprezentant kraju odmówił jednak możliwości podpisania kontraktu z Anderlechtem i spośród otrzymanych ofert ze strony takich ekip jak Manchester City, Liverpool czy Manchester United postanowił wybrać propozycję wystosowaną przez pierwszą drużynę.

Roméo Lavia ma zaledwie 16 lat, ale po załatwieniu wszystkich formalności związanych z przeprowadzką do „The Citizens” ma zostać automatycznie włączony do kadry U-18.

Odejście utalentowanego piłkarza z Anderlechtu jest już w zasadzie przesądzone, o czym na łamach „De Morgen” powiedział dyrektor generalny klubu.

- Wiemy, że Lavia wyjechał do Manchesteru w zeszłym tygodniu. Szkoda, że tak się stało, bo wszyscy doradzali mu, aby u na został, nawet fani zespołu, ale ten młody chłopak jest bardzo silną postacią i chciał nas opuścić - powiedział Karel Van Eetvelt.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy