Manchester City wypiera się Benjamina Mendy’ego. Wszystkie produkty z Francuzem usunięte z klubowego sklepu

Manchester City wypiera się Benjamina Mendy’ego. Wszystkie produkty z Francuzem usunięte z klubowego sklepu fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Przebywający w areszcie Benjamin Mendy, którego oskarża się o kilka gwałtów, naraził Manchester City na straty wizerunkowe. Klub stara się ratować sytuację, usuwając z klubowego sklepu między innymi trykot zawodnika - informuje „The Telegraph”.

Kariera lewego obrońcy na Etihad Stadium nie była dotąd usłana różami. Problemy zdrowotne doprowadziły do tego, że Pep Guardiola zaczął coraz poważniej zastanawiać się nad sprowadzeniem nowego piłkarza na pozycję Francuza. To finalnie jednak nie nastąpiło.

Dziś Hiszpan może żałować takiego obrotu spraw, gdyż wspomniany Benjamin Mendy trafił do aresztu, gdzie oczekuje rozprawy sądowej w związku z oskarżeniem go o cztery gwałty i napaść seksualną. 27-latek został zawieszony w prawach zawodnika, a w zespole został tylko jeden nominalny lewy defensor w postaci Ołeksandra Zinczenki. Tu z pomocą przychodzi wszechstronność João Cancelo.

Tymczasem, jak podaje „The Telegraph”, wszystkie produkty z Mendym, jak choćby koszulki, zostały usunięte ze sklepu internetowego. W ten sposób klub próbuje zarządzać tą niewątpliwie trudną sytuacją dla obu stron.

Dziennik przekazał również, że dziesięciokrotny reprezentant „Trójkolorowych” w połowie listopada weźmie udział w rozprawie przedprocesowej, na której będzie mógł odnieść się do zarzutów. Na 24 stycznia 2022 roku zaplanowano z kolei tradycyjny proces. Wstępnie potrwa on od dwóch do trzech tygodni.

Mendy jak dotąd w koszulce Manchesteru City rozegrał 75 spotkań, zdobył dwie bramki i zanotował 12 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy