Manchester City zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów postawionych przez UEFA?!

Manchester City zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów postawionych przez UEFA?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ian Cheeseman I Twitter

W przyszłym tygodniu powinna zapaść decyzja Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu odnośnie Manchesteru City.

W połowie lutego UEFA opublikowała komunikat, informując o wykluczeniu „The Citizens” z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów, co jest efektem poważnego naruszenia zasad Finansowego Fair Play. Decyzja ta rozpoczęła lawinę spekulacji dotyczących tego, które gwiazdy zdecydują się na odejście z Etihad, i jak zmieni się kadra MC. Władze klubu od początku zapowiadały walkę o swoje i wszelkie możliwe odwołania.

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu bada karę nałożoną na City już od dłuższego czasu. Jak pisze Ian Cheeseman, były dziennikarz BBC zajmujący się klubem z niebieskiej części Manchesteru, werdykt powinien zostać ogłoszony w sobotę lub poniedziałek (bardziej prawdopodobny termin). Co najważniejsze - jego zdaniem MC może uniknąć zawieszenia.

„Wygląda na to, że Manchester City zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów postawionych mu przez UEFA. Z tego co słyszę, nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Ale powinniśmy dowiedzieć się tego w sobotę lub poniedziałek” - napisał na Twitterze.

Dla kibiców MC byłaby to świetna wiadomość. Co prawda kilku zawodników wicelidera Premier League zapowiadało, że bez względu na wszystko nie opuszczą klubu, ale nie wiadomo, jakie byłoby ich podejście w przypadku faktycznego podtrzymania kary i braku gry w Champions League.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy