Manchester United: Cavani ukarany przez federację za rzekomo rasistowski wpis [OFICJALNIE]

Manchester United: Cavani ukarany przez federację za rzekomo rasistowski wpis [OFICJALNIE] fot. Stefan Ugljevarevic / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester United

Edinson Cavani usłyszał zarzuty złamania wewnętrznego regulaminu Angielskiej Federacji Piłkarskiej. Zgodnie z decyzją, napastnika Manchesteru United czeka trzymeczowe zawieszenie.

29 listopada Manchester United pokonał Southampton 3:2, mimo że przegrywał to spotkanie 0:2. Wielka w tym zasługa „El Matadora”, który pojawił się na placu gry wraz z rozpoczęciem drugiej połowy rywalizacji. Następnie dwukrotnie wpisał się on na listę strzelców, a do tego dorobku dorzucił także asystę.

Po meczu zaczęły spływać do niego wiadomości z gratulacjami, a jedną z nich Urugwajczyk postanowił udostępnić szerszemu gronu odbiorców. Dodał do niej swój komentarz, który brzmiał następująco: „Gracías negrito”, co można interpretować jako „Dzięki, czarnuchu”.

To oczywiście nie spotkało się z dobrym przyjęciem. Wówczas klub poinstruował go, że najlepiej będzie, jak usunie wpis. On sam nie był świadomy wynikających z tego konsekwencji.

Ostatecznie zawodnik oraz jego pracodawca wystosowali wspólne oświadczenie, w którym przeprosili za zaistniałą sytuację, licząc na łaskawe podejście do całej sprawy Angielskiej Federacji Piłkarskiej (The FA).

„Ostatnią rzeczą, jaką chciałem zrobić, było obrażenie kogokolwiek” – oznajmił Cavani.

To jednak nie uchroniło go przed karą. Dzisiaj zawieszono go na trzy spotkania, a to oznacza, że nie zagra on w konfrontacjach z Aston Villą (Premier League), Manchesterem City (półfinał Pucharu Ligi Angielskiej) i Watfordem (trzecia runda Pucharu Anglii). Ponadto na napastnika nałożono grzywnę w wysokości 100 tysięcy funtów i został on zobligowany do przejścia szkolenia o tym, jak ma się zachowywać w przyszłości.

„Komentarz jest poważnym naruszeniem, które definiuje przepis FA E3.2, ponieważ zawiera wyraźne lub implikujące odniesienie do koloru skóry i/lub rasy, i/lub pochodzenia etnicznego” – czytamy w komunikacie The FA.

Niebawem ma się ukazać szczegółowe uzasadnienie kary, którym zajmie się Niezależna Komisja Regulacyjna trzymająca pieczę nad Angielską Federacją Piłkarską.

Na wszystko zdążył już zareagować Manchester United, który podkreślił, że mimo możliwości odpowiedzi na wcześniejsze zarzuty, 33-latek postanowił tego nie robić, pozostając solidarny wobec walki z rasizmem w piłce nożnej.

Cavani w obecnym sezonie meldował się na placu gry 14 razy. W tym czasie zdobył cztery bramki i posłał dwa ostatnie podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Raiola: Haaland? Stać na niego tylko dziesięć klubów, w tym cztery z Premier League Raiola: Haaland? Stać na niego tylko dziesięć klubów, w tym cztery z Premier League Marcin Bułka nie zagra przez kilka tygodni [OFICJALNIE] Marcin Bułka nie zagra przez kilka tygodni [OFICJALNIE] Prawnik rodziny Diego Maradony szokuje. „Jego zabójstwo zostało udowodnione” Prawnik rodziny Diego Maradony szokuje. „Jego zabójstwo zostało udowodnione” Ponad 6500 ofiar organizacji mundialu w Katarze Ponad 6500 ofiar organizacji mundialu w Katarze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy