Manchester United chce zmienić warunki transferu Alexisa Sáncheza!

Manchester United chce zmienić warunki transferu Alexisa Sáncheza!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | La Gazzetta dello Sport

Przedstawiciele Manchesteru United zamierzają wykorzystać determinację Interu Mediolan i chcą zmienić warunki dotyczące odejścia Alexisa Sáncheza.

Doświadczony skrzydłowy został sprowadzony na Old Trafford w styczniu 2018 roku. Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” wiele sobie obiecywali po zakontraktowaniu reprezentanta Chile. Ten jednak od samego początku swojej przygody z Manchesterem United nie był w stanie sprostać oczekiwaniom władz, sztabu szkoleniowego oraz kibiców.

Z tego też powodu coraz głośniej zaczęto mówić o możliwości opuszczenia przez niego szeregów angielskiego zespołu. Ole Gunnar Solskjær zapewniał najpierw, że nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ zamierza stawiać na 30-letniego zawodnika. Z czasem jego entuzjazm w stosunku do Alexisa Sáncheza osłabł i Norweg ostatecznie zgodził się na odejście ofensywnego piłkarza.

W ostatnich dniach bardzo mocno o jego względy walczą dwa włoskie kluby - AS Roma i Inter Mediolan. Pierwsza z wymienionych drużyn zdążyła nawet osiągnąć pełne porozumienie z ekipą z Old Trafford w kwestii wypożyczenia skrzydłowego z opcją jego definitywnego wykupu za 15 milionów euro.

Identyczne warunki „Czerwonym Diabłom” mieli przedstawić „Nerazzurri”, którzy zdaniem włoskich mediów, okazali się bardziej przekonujący w negocjacjach z samym piłkarzem i ten przystał na proponowane mu warunki przyszłego indywidualnego kontraktu.

Gianluca Di Marzio uważa, że Manchester United jest świadomy determinacji Interu Mediolan w walce o sprowadzenie Chilijczyka, dlatego klub mający za sobą już doświadczenie ze sprzedażą Romelu Lukaku, zamierza teraz wykorzystać ten fakt, aby wynegocjować dla siebie lepsze warunki tymczasowego i następnie definitywnego rozstania z 30-letnim zawodnikiem. Należy przez to rozumieć, że drużyna z Anglii chce, aby zespół z Serie A pokrywał większą część wynagrodzenia piłkarza i w przyszłości dokonał jego obowiązkowego wykupu za więcej niż 15 milionów euro.

„La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że ekipa ze Stadio Giuseppe Meazza czeka obecnie na propozycję „Czerwonych Diabłów” i jeżeli nie będzie ona w znaczącym stopniu różnić się od dotychczasowych ustaleń, to ostateczne porozumienie między obiema stronami może zostać zawarte jeszcze w środę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy