Manchester United chce zmienić warunki transferu Alexisa Sáncheza!

Manchester United chce zmienić warunki transferu Alexisa Sáncheza! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | La Gazzetta dello Sport

Przedstawiciele Manchesteru United zamierzają wykorzystać determinację Interu Mediolan i chcą zmienić warunki dotyczące odejścia Alexisa Sáncheza.

Doświadczony skrzydłowy został sprowadzony na Old Trafford w styczniu 2018 roku. Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” wiele sobie obiecywali po zakontraktowaniu reprezentanta Chile. Ten jednak od samego początku swojej przygody z Manchesterem United nie był w stanie sprostać oczekiwaniom władz, sztabu szkoleniowego oraz kibiców.

Z tego też powodu coraz głośniej zaczęto mówić o możliwości opuszczenia przez niego szeregów angielskiego zespołu. Ole Gunnar Solskjær zapewniał najpierw, że nic takiego nie będzie miało miejsca, ponieważ zamierza stawiać na 30-letniego zawodnika. Z czasem jego entuzjazm w stosunku do Alexisa Sáncheza osłabł i Norweg ostatecznie zgodził się na odejście ofensywnego piłkarza.

W ostatnich dniach bardzo mocno o jego względy walczą dwa włoskie kluby - AS Roma i Inter Mediolan. Pierwsza z wymienionych drużyn zdążyła nawet osiągnąć pełne porozumienie z ekipą z Old Trafford w kwestii wypożyczenia skrzydłowego z opcją jego definitywnego wykupu za 15 milionów euro.

Identyczne warunki „Czerwonym Diabłom” mieli przedstawić „Nerazzurri”, którzy zdaniem włoskich mediów, okazali się bardziej przekonujący w negocjacjach z samym piłkarzem i ten przystał na proponowane mu warunki przyszłego indywidualnego kontraktu.

Gianluca Di Marzio uważa, że Manchester United jest świadomy determinacji Interu Mediolan w walce o sprowadzenie Chilijczyka, dlatego klub mający za sobą już doświadczenie ze sprzedażą Romelu Lukaku, zamierza teraz wykorzystać ten fakt, aby wynegocjować dla siebie lepsze warunki tymczasowego i następnie definitywnego rozstania z 30-letnim zawodnikiem. Należy przez to rozumieć, że drużyna z Anglii chce, aby zespół z Serie A pokrywał większą część wynagrodzenia piłkarza i w przyszłości dokonał jego obowiązkowego wykupu za więcej niż 15 milionów euro.

„La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że ekipa ze Stadio Giuseppe Meazza czeka obecnie na propozycję „Czerwonych Diabłów” i jeżeli nie będzie ona w znaczącym stopniu różnić się od dotychczasowych ustaleń, to ostateczne porozumienie między obiema stronami może zostać zawarte jeszcze w środę.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy