Manchester United i Liverpool stoczą bój o obrońcę z Serie A. Możliwy rekord sprzedażowy

Manchester United i Liverpool stoczą bój o obrońcę z Serie A. Możliwy rekord sprzedażowy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tuttosport

Manchester United oraz Liverpool to zespoły, które są zainteresowane sprowadzeniem z Torino Perra Schuursa - informuje „Tuttosport”. Sprawie dodatkowo przygląda się Tottenham.

Latem Torino straciło lidera defensywny Gleisona Bremera, który postanowił zamienić ten zespół na lokalnego rywala, Juventus. Kwota transakcji wyniosła 41 milionów euro, a część środków przeznaczono na jego następcę, którym został Perr Schurs.

23-latek, który przybył na Półwysep Apeniński z Ajaksu Amsterdam za dziewięć milionów euro, od samego początku pokazywał się z naprawdę solidnej strony.

Zaniem zresztą trafił do Torino, chęć pozyskania go deklarowali przedstawiciele Premier League. On jednak uznał, że lepszym rozwiązaniem dla jego rozwoju będzie przeprowadzka do włoskiej ekstraklasy. Tam bowiem pojawiły się odpowiednie warunki, by łapać cenne minuty.

Do tej pory plan Holendra jest w pełni realizowany i kto wie, czy Serie A nie okaże się dla niego trampoliną do jeszcze większego klubu. Według informacji, które podaje „Tuttosport”, poczynaniom defensora bacznie przyglądają się działacze Manchesteru United oraz Liverpoolu.

Obie te ekipy planują latem powalczyć o defensora i 23-latek wydaje się dla nich ciekawym, a zarazem długofalowym posunięciem. Dodatkowo sprawie przygląda się też Tottenham.

Nieoficjalnie mówi się, że Torino oczekuje za swojego zawodnika 50 milionów euro. Byłby to zatem rekord sprzedażowy włoskiej ekipy. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje obecnie wspomniany Bremer.

Schuurs od początku pobytu w Turynie rozegrał 19 meczów, a w nich zdobył gola oraz zanotował dwie asysty.

Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2026 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy