Manchester United i Manchester City łączą siły, pomagając bankom żywności

Manchester United i Manchester City łączą siły, pomagając bankom żywności
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester United

Manchester City oraz Manchester United połączyły siły, pomagając znajdującym się w mieście bankom żywności.

Kluby przekazały łącznie 100 tysięcy funtów na rzecz organizacji The Trussell Trust, która wspiera banki żywności znajdujące się w całej Anglii. Akcja została zapoczątkowana przez kibiców, którzy nieco wcześniej zaapelowali o zbiórkę pieniędzy.

Darowizny mają pomóc lokalnym bankom żywności zwiększyć wydajność i zrekompensować brak datków przekazywanych w dni meczowe. Sympatycy obu drużyn zbierają bowiem żywność przed domowymi spotkaniami. Te z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa obecnie się nie odbywają.

„Jesteśmy dumni z roli, jaką nasi kibice odgrywają w pomaganiu bankom żywności, i dostrzegamy wpływ rozprzestrzeniającego się koronawirusa na działanie tych organizacji. W czasie wielkiego wyzwania dla całego społeczeństwa z przyjemnością łączymy siły z naszymi fanami, by pomóc osobom, które tego potrzebują” - czytamy w oświadczeniu obu klubów.

Jednocześnie kibice obu ekip cały czas prowadzą swoją zbiórkę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy