Manchester United: Ighalo nie był pierwszym wyborem. Wcześniej próbowano ściągnąć Rondóna

Manchester United: Ighalo nie był pierwszym wyborem. Wcześniej próbowano ściągnąć Rondóna
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times

Ostatniego dnia zimowego okna szeregi Manchesteru United zasilił Odion Ighalo. „The Times” pisze, że „Czerwone Diabły” zdecydowały się na jego ściągnięcie po tym, jak nie udało się im zakontraktować Salomóna Rondóna.

Według „The Times” władze MU zwróciły się do działaczy Dalian Professional i samego Wenezuelczyka z ofertą wypożyczenia do końca sezonu 2019/2020. Propozycja była poważnie rozważana, ale ostatecznie została odrzucona. Jak czytamy, do takiej przeprowadzki nie do końca był przekonany sam piłkarz.

30-letni Rondón gra w Chinach od zeszłego roku. Od tamtej pory zdążył zdobyć pięć bramek w Chinese Super League. Podobnie jak Ighalo, wcześniej występował on w Anglii (West Bromwich Albion i Newcastle United).

Gdy stało się jasne, że Wenezuelczyk nie przejdzie na Old Trafford, władze MU skupiły się na pozyskaniu 30-letniego Nigeryjczyka. Jego transfer dopięły w samej końcówce okna.

Ighalo został wypożyczony przez „Czerwone Diabły” na najbliższe pół roku. W umowie zawartej między MU a Shanghai Shenhua widnieje opcja wykupu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy