Manchester United: Lista życzeń Louisa van Gaala. Holender chciał DZIESIĘCIU piłkarzy, w tym Lewandowskiego

Manchester United: Lista życzeń Louisa van Gaala. Holender chciał DZIESIĘCIU piłkarzy, w tym Lewandowskiego
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FourFourTwo

Louis van Gaal przyznał w rozmowie z magazynem „FourFourTwo”, że jako menedżer Manchesteru United chciał pozyskać do prowadzonego przez siebie zespołu dziesięciu klasowych piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego.

Emerytowany szkoleniowiec sprawował funkcję opiekuna „Czerwonych Diabłów” w latach 2014-2016 i miał wówczas za zadanie przywrócić utytułowany klub na należne mu miejsce w hierarchii angielskiego futbolu po zakończeniu ery sir Alexa Fergusona.

Holender nie zdołał osiągnąć wyznaczonego przed nim celu i trzeba przyznać, że nie miał w tym przypadku ułatwionego zadania, ponieważ przedstawiciele klubu nie sprowadzili mu żadnego z zawodników ze stworzonej przez niego listy, o czym 69-latek opowiedział w rozmowie z magazynem „FourFourTwo”.

- Chciałem ściągnąć Roberta Lewandowskiego. Ten transfer okazał się jednak bardzo trudny do zrealizowania i zamiast niego próbowałem sprowadzić Gonzalo Higuaína. Zanim przyjechałem do Manchesteru, to rozmawiałem z zarządem też o Neymarze. W takim klubie trzeba myśleć wielotorowo. Brazylijczyk byłby interesującym wzmocnieniem także pod względem marketingowym, a ja sam chciałem szybkiego skrzydłowego - powiedział van Gaal.

- Z tego samego powodu chciałem pozyskać Sadio Mané oraz Riyada Mahreza. Thomas Müller też znajdował się na mojej liście życzeń, a na środek pomocy chciałem N'Golo Kanté. Próbowałem nawet podpisać kontrakt z Jamesem Milnerem, który był już wtedy dość stary, ale mógł grać na wielu pozycjach i posiadał zdolności przywódcze - dodał Holender.

- Do linii obrony celowałem w pozyskanie Sergio Ramosa lub Matsa Hummelsa, ponieważ nasz zespół  nie wyglądał najlepiej w tej formacji. To były moje główne cele, ale nie zdołaliśmy sprowadzić żadnego z wymienionych piłkarzy. Dlaczego tak się stało? Nie wiem... Nie brałem udziału w negocjacjach, ale po moim odejściu Mahrez i Kanté trafili do Manchesteru City oraz Chelsea, a Manchester United nie potrafił ich zdobyć. Wydało mi się to bardzo dziwne - zakończył emerytowany szkoleniowiec, który razem z „Czerwonymi Diabłami” zdołał sięgnąć tylko po Puchar Anglii (2015/2016).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy