Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Dziennikarze „Daily Mail” pokusili się o przedstawienie wyliczeń dotyczących możliwych strat poniesionych przez kluby rywalizujące w Premier League w przypadek zakończenia rozgrywek.

Wspomniane źródło wraz z „The Telegraph” poinformowało przed paroma dniami, że definitywne anulowanie obecnego sezonu może skutkować dla zespołów z Premier League poniesieniem strat sięgające nawet 1,137 miliarda funtów (blisko 1,3 miliarda euro).

Na wymienioną kwotę składają trzy główne elementy w postaci kwot z - umowy telewizyjnej (762 miliony funtów), dochodu meczowego (200 milionów funtów) oraz innych kontraktów, których warunki nie zostaną spełnione (175 milionów funtów).  

Teraz „Daily Mail” postanowiło rozbić te dwie pierwsze sumy na poszczególne kluby z dołączeniem zarobków z tytułu innych przedsięwzięć komercyjnych.

Z ich wyliczeń wynika, że największy uszczerbek w klubowym budżecie z tytułu braku wypłaty obiecanych pieniędzy z praw telewizyjnych poniosłyby Liverpool (55,2 miliona funtów), Manchester City (53,6 miliona funtów) oraz Chelsea (49,3 miliona funtów).

Po przeciwnej stronie w tej kwestii znalazłoby się dwóch beniaminków - Aston Villa (17 milionów funtów) i Norwich (14,6 miliona funtów), a także występujące już od pewnego czasu w najwyższej klasie rozgrywkowej Bournemouth (18,3 miliona funtów).

Porównywalne straty do trzech ostatnich wymienionych drużyn poniosą czołowe angielskie zespołu z powodu braku przychodów z dnia meczowego. W tej klasyfikacji przodują Manchester United (17,6 miliona funtów), Tottenham (16,8 miliona funtów) i Arsenal (15,4 miliona funtów).

Te liczby można przyjąć jako stan faktyczny, ponieważ nie ma praktycznie żadnych szans na to, że w przypadku wznowienia sezonu na trybunach będą mogli zasiąść kibice.

Pozostałe kwestia dotyczące komercjalnych przedsięwzięć klubów zostały przez „Daily Mail” ujęte w trzeciej kolumnie. W tym aspekcie różnice pomiędzy zespołami są ogromne, bo wystarczy wspomnieć, że Manchester United może z tego tytułu nie zarobić 50,8 miliona funtów, a z kolei takie Sheffield United zaledwie lub aż 1,5 miliona funtów.

Po zsumowaniu wszystkich kwot ujętych w tabelach przedstawionych przez brytyjskich dziennikarzy wynika, że najbardziej stratni z tytułu definitywnego przerwania rozgrywek będą Manchester United (116,4 miliona funtów), Manchester City (109,3 miliona funtów), Liverpool (102,6 miliona funtów), Chelsea (91 milionów funtów) oraz Tottenham (83 miliony funtów).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Arsenal: Aouar zgodził się na transfer do Londynu Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Alex Telles nie zgadza się z wyceną Porto. Brazylijczyk poprosił o obniżkę Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch Real Madryt: Mayoral zdecydowany na transfer do Włoch OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Luis Suárez piłkarzem Atlético Madryt OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone OFICJALNIE: Arkadiusz Reca w Crotone UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] UEFA: Dokonanie pięciu zmian w meczu nadal możliwe [OFICJALNIE] Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy