Manchester United: Michael Carrick nie był pierwszym wyborem?! Angielski klub chciał postawić na inne rozwiązanie

Manchester United: Michael Carrick nie był pierwszym wyborem?! Angielski klub chciał postawić na inne rozwiązanie fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Manchester United nosił się z zamiarem powierzenia tymczasowych sterów nad pierwszym zespołem Mike'owi Phelanowi, a nie Michelowi Carrickowi po zwolnieniu Ole Gunnara Solskjæra. Klub Premier League wycofał się z tego pomysłu z obawy przed gniewem kibiców - poinformowało ESPN.

„Czerwone Diabły” rozpoczęły stosunkowo udanie obecne rozgrywki, ale później z każdym rozegranym meczem prezentowały się coraz słabiej i przestały osiągać zadowalające wyniki.

Za zaistniały stan rzeczy utratą posady zapłacił norweski szkoleniowiec po porażce z Watfordem (1:4). W jego miejsce został tymczasowo mianowany Michael Carrick i ma sprawować powierzoną mu rolę aż do momentu znalezienia trenera, który zgodzi się poprowadzić zespół do końca trwającego sezonu.

Dziennikarze ESPN uważają jednak, że pierwotnie władze ekipy z Old Trafford miały inny pomysł na rozwiązanie powstałego kłopotu i chciały oddać drużynę w ręce drugiego asystenta Ole Gunnara Solskjæra - Mike'a Phelana.

Przedstawiciele Manchesteru United postanowili wycofać się z tego pomysłu w obawie przed gniewem fanów i uznali, że lepiej przez nich może zostać przyjęty 40-latek niż były współpracownik Sir Alexa Fergusona oraz były menedżer Hull City.

59-latek z pewnością dysponuje większym doświadczeniem od Carricka, ale zarówno on jak i były piłkarz „Czerwonych Diabłów” nie dają żadnej gwarancji na poprawę gry zespołu w najbliższych meczach.

***

Manchester United: Władze „Czerwonych Diabłów” pewne tego, kto będzie ich nowym menedżerem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy