Manchester United nie rezygnuje. Zimą powalczy jeszcze o Eriksena!

Manchester United nie rezygnuje. Zimą powalczy jeszcze o Eriksena! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Przedstawiciele Manchesteru United zamierzają podjąć kolejną próbę pozyskania Christiana Eriksena - informuje „Goal.com”.

„Czerwone Diabły” walczyły w trakcie letniego okienka transferowego o usługi reprezentanta Danii, ale napotkały poważny problem ze strony właścicieli Tottenhamu, którzy za wszelką cenę nie chcieli dopuścić do sprzedaży pomocnika innemu klubowi rywalizującemu w Premier League.

„Kogutom” udało się osiągnąć ten cel i finalnie zatrzymali w swoich szeregach 27-letniego zawodnika, który nie ukrywał niezadowolenia z tego faktu, ponieważ bardzo mocno liczył na to, że uda mu się zakończyć swój pobyt na Wyspach Brytyjskich i przenieść do Hiszpanii, gdzie o jego względy zabiegał Real Madryt i Atlético Madryt.

Pozostanie Eriksena w drużynie otworzyło furtkę przed przedstawicielami klubu z Londynu do przekonania piłkarza do zawarcia nowej umowy. Pomocnik nie przejawia na razie do tego chęci, dlatego zimowe okienko transferowe będzie ostatnią szansą dla Tottenhamu na zarobienie pieniędzy na odejściu Duńczyka, który latem będzie mógł bez żadnych przeszkód podpisać umowę z dowolnym zespołem.

Na realizację tego drugiego scenariusza liczy Juventus, który w obliczu nieuniknionych problemów finansowych musi szukać bardzo ekonomicznych rozwiązań na wzmocnienie składu przed startem kolejnego sezonu.

Niewykluczone, że plany „Starej Damie” pokrzyżuje jeszcze Manchester United, który zamierza w połowie trwających rozgrywek podjąć jeszcze jedną próbę sprowadzenia 27-latka na Old Trafford. „Czerwone Diabły” liczą na to, że oczekiwania Tottenhamu będą tym razem zdecydowanie mniejsza i sam zawodnik nie będzie już czekał na konkretną ofertę ze strony ekip występujących w innych czołowych europejskich ligach.

Duńczyk rozegrał osiem spotkań w obecnym sezonie dla „Kogutów” i zdobył w nich jednego gola.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy