Manchester United podzielony w sprawie powrotu Masona Greenwooda

Manchester United podzielony w sprawie powrotu Masona Greenwooda fot. daykung / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Guardian

Mason Greenwood nie będzie odpowiadał karnie w sprawie przestępstwa seksualnego, którego miał dopuścić się wobec swojej partnerki. Nadal jednak nie wiadomo, co z jego karierą piłkarską. Powrót skrzydłowego do Manchesteru United nie jest pewny - donosi „The Guardian”.

Świetnie zapowiadająca się kariera Masona Greenwooda została momentalnie przerwana na skutek wydarzeń z października 2022 roku. Wówczas na światło dzienne wyciekły niepokojące nagrania, na których perełka z akademii „Czerwonych Diabłów” znęca się nad swoją partnerką - Harriet Robinson.

Kobieta udała się z obarczającymi dowodami na policję. Służby bardzo szybko wypełniły swój obowiązek i zatrzymały piłkarza, gdy ten przebywał we własnym apartamencie. Wkrótce potem postawiono 21-latkowi trzy niezwykle poważne zarzuty - usiłowanie gwałtu, napaść i ograniczenia wolności partnerki. Otoczenie Greenwooda zareagowało natychmiastowo, odcinając się od oskarżonego.

Manchester United zawiesił swojego wychowanka, nie odnosząc się zbytnio do całej sytuacji. Sponsorzy młodego Anglika, a więc Nike i EA Sports, zerwali z nim współpracę, co raczej nie powinno dziwić.

Wydawało się więc, że strzelec 35 bramek dla zespołu z Old Trafford nie uniknie kary, która przekreśli jego karierę całkowicie. Nieoczekiwanie wszelkie zarzuty w sprawie zostały wycofane.

Mason Greenwood mógłby więc niebawem wrócić na boisko, gdyż nadal wiąże go kontrakt z macierzystym klubem. Sprawa nie jest jednak taka prosta.

Jak podaje „The Guardian”, w biurach „Czerwonych Diabłów” trwają ożywione debaty dotyczące przyszłości 21-latka. Pracownicy klubu są podzieleni.

Część z nich uważa, że drzwi do Old Trafford powinny zostać dla wychowanka bezpowrotnie zamknięte. Druga strona optuje za otoczeniem kompleksową opieką jednokrotnego reprezentanta kraju, która przyspieszy jego powrót na boisko w czerwonym trykocie.

Oczywiście, angielski gigant nie chce narażać się na straty finansowe z powodu utraty sponsorów i pogorszenie wizerunku marki. Klub przeprowadzi wewnętrzne dochodzenie, starając się przeanalizować konkretnie dostępne opcje i ich potencjalne skutki.

Kontrakt Greenwooda z 20-krotnymi mistrzami Anglii wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy