2024-09-30 11:01:12; Aktualizacja: 2 godziny temu
Manchester United posadził Erika ten Haga na gorącym krześle. Oto ultimatum Fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: The Telegraph

Erik ten Hag wciąż cieszy się poparciem zarządu Manchesteru United, jednak presja nieustannie narasta. Po wstydliwej porażce z Tottenhamem Holendrowi pozostały dwa mecze prawdy o „być albo nie być” na Old Trafford – sugeruje „The Telegraph”.

Niedługo po zakończeniu niedzielnego hitu Premier League kibice „Czerwonych Diabłów” z ciekawością obserwowali doniesienia. Niektórzy robili to z nadzieją, że być może jeden z dziennikarzy udostępni nieoficjalną informację o rozstaniu z Holendrem.

Kiedy wydawało się, że zespół wychodzi na prostą, w poprzednim tygodniu otrzymał dwa wielkie ciosy. Najpierw niespodziewanie zremisował z FC Twente w Lidze Europy (1-1), a teraz przyszło przełknąć gorycz przegranej z „Kogutami”.

Przeciwnik przez większość spotkania zachowywał pełną kontrolę nad meczem, tym bardziej po czerwonej kartce dla Bruno Fernandesa w pierwszej połowie. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Po sześciu kolejkach Manchester United zajmuje 12. miejsce z siedmioma punktami na koncie. Czy dni Ten Haga są policzone? Tak, ale nie do końca...

Według Jamesa Duckera z „The Telegraph” 54-latek wciąż może czuć się bezpiecznie na swojej posadzie, ale najbliższe dwa mecze mogą zupełnie zmienić nastawienie zarządu.

Działacze zadeklarowali, że wesprą szkoleniowca w ramach wyjazdowych rywalizacji z FC Porto i Aston Villi. Następnie na początku przerwy na reprezentacje nastąpi rozliczenie. Jeśli w tych meczach nie uda się uzyskać punktu zwrotnego, możemy doczekać się zmiany trenera.

Erik ten Hag pracuje w Manchesterze trzeci sezon. W dwóch poprzednich zdobył kolejno Puchar Ligi Angielskiej oraz Puchar Anglii.

Ogólny bilans spotkań w jego wykonaniu to 71 zwycięstw, 17 remisów i 35 porażek.