2024-10-27 09:50:48; Aktualizacja: 23 godziny temu
Manchester United przechwycił od Arsenalu lśniącą perełkę. Dwa mecze i pierwszy hat-trick w zaledwie 15 minut [WIDEO] Fot. Manchester United [X]
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Manchester United na początku października dokonał efektownego ruchu transferowego, zatrudniając do swojej szkółki Chido Obiego-Martina. Absolwent akademii Arsenalu w swoim drugim meczu na poziomie Premier League U-18 popisał się hat-trickiem. Aby go skompletować, potrzebował zaledwie 15 minut.

W minioną sobotę duński napastnik pochodzenia nigeryjskiego udowodnił, dlaczego należy go uważać za jeden z najbardziej obiecujących talentów na świecie z rocznika 2007. W listopadzie skończy 17 lat, ale rozgrywanie meczów na wyższym poziomie pod względem kategorii wiekowej (w rezerwach) powinno być dla niego kwestią czasu.

Przywdziewając trykot „Czerwonych Diabłów” w juniorach, Obi-Martin zadebiutował w wyjściowej jedenastce po tym, jak tydzień wcześniej wszedł z ławki na wyjazdowe spotkanie z Sunderlandem. Wówczas zaliczył pusty przelot, ale tym razem odpłacił się znakomicie.

W domowej rywalizacji z Nottingham Forest nie upłynął pierwszy kwadrans, a zawodnik popisał się hat-trickiem. Gole jego autorstwa wpadały do siatki w 1., 5. i 14. minucie.

Trener Adam Lawrence w przerwie stwierdził, że jego podopieczny swoje już zrobił i nie wypuścił go na drugą połowę. Ostatecznie Manchester United rozbił przeciwnika aż 6-0.

Jeszcze kilka miesięcy temu „Kanonierzy” pragnęli związać przyszłość tym zawodnikiem, natomiast strony nie porozumiały się co do kluczowych kwestii, takich jak warunki profesjonalnego kontraktu. Dlatego też ta współpraca zakończyła się wraz z końcem czerwca, a po paru miesiącach piłkarz związał się z konkurentem dzięki namowom Ruuda van Nistelrooya, asystenta Erika ten Haga.

W poprzedniej kampanii Chido Obi-Martin na tym samym poziomie strzelił aż 32 gole, potrzebując tylko 18 występów.