Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa

Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa fot. Bruno Fernandes I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Bruno Fernandes znacząco zbliżył się ku przeprowadzce do Manchesteru United. Sporting CP powoli daje za wygraną i wstępnie przystał na proponowane warunki.

Po różnych perturbacjach, transfer Bruno Fernandesa zbliża się wielkimi krokami, tak jest przynajmniej zdaniem redakcji „Sky Sports”. Brytyjscy dziennikarze informują, że kluby zdają się w końcu przełamywać impas, a spora w tym zasługa Sportingu, który musiał ustąpić w sprawie warunków porozumienia. Łącznie do klubowej kasy lizbończyków może trafić kwota rzędu 60 milionów funtów.

Stronom udało się ustalić, że transakcja może dojść do skutku za sumę 43 milionów funtów, a po spełnieniu doszłoby do tego kolejnych 17 milionów w formie bonusów. W przeliczeniu daje to odpowiednio około 50,5 miliona euro oraz 20 milionów (łącznie 70,5 miliona). „Lwy” musiały zatem nieco spuścić z tonu, bowiem wcześniej domagały się jak najwyższej sumy podstawowej ze względy na swoje problemy z zadłużeniem i zobowiązania wobec banków.

Ostatecznie uznano, że całkowite blokowanie transakcji nie wyjdzie na dobre żadnej ze stron. Manchester United w międzyczasie doszedł do porozumienia z samym zawodnikiem i zapewni mu zarobki w wysokości 120 tysięcy funtów tygodniowo (6,2 miliona rocznie).

Kluby starają się dopiąć transfer na ostatni guzik, co zostało nieco wstrzymane przez Portugalczyków, którzy chcieli skoncentrować się na derbowym starciu z Benficą (ostatecznie przegranym 0:2). „Czerwone Diabły” naciskały, by Bruno Fernandes nie grał w tym spotkaniu, Sporting postawił jednak na swoim i uznał, że to najlepsza okazja, by piłkarz mógł się pożegnać z kibicami, dlatego też pojawił się na boisku. Niewykluczone jednak, że już w niedzielę 25-latek będzie obecny w Liverpoolu, by z bliska zobaczyć swoich nowych kolegów w akcji, w pojedynku z liderującymi w Premier League „The Reds”.

Do ustalenia zostało jeszcze kilka kwestii, ale „Sky Sports” jest przekonane, iż transfer jest już na dobrej drodze do realizacji. Wygląda więc na to, że w najbliższych dniach menedżer Ole Gunnar Solskjær w końcu zdoła sprowadzić upragnione wzmocnienie do środka pola.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy