Manchester United: Woodward o ofercie sprzedaży klubu

Manchester United: Woodward o ofercie sprzedaży klubu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: United We Stand

Ed Woodward odniósł się do spekulacji na temat sprzedaży Manchesteru United. Zakupem klubu zainteresowany jest arabski książę koronny.

Rodzina Glazerów może się zmagać ostatnio z niemałym dylematem. Amerykanie władają jednym z największych klubów na świecie, który mimo kiepskiej formy sportowej nadal generuje gigantyczne zyski marketingowe. Z drugiej jednak strony pojawił się Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, saudyjski książę koronny i następca tronu Arabii Saudyjskiej. Arabski bogacz chce kupić Manchester United w ramach krajowej polityki inwestowania w sport.

Według mediów na stole pojawiły się już trzy oferty, z czego dwie wcześniejsze zostały odrzucone. Proponowana kwota ma już przekraczać trzy miliardy funtów, lecz jak na razie Glazerowie pozostają nieugięci. W sprzedaż klubu wątpi również jego dyrektor, Ed Woodward.

- Z tego co widzę, Glazerowie chcą tu zostać na dłużej - powiedział działacz w rozmowie z fanowskim magazynem „United We Stand”.

- Abstrahując od ofert i oczekiwanych kwot, z tego co wiem, nie było żadnych rozmów z księciem w sprawie sprzedaży klubu, nic z tych rzeczy. Wszelkie plany, o których dyskutujemy w klubie również zakładają dalsze terminy.

Glazerowie nie należą do ulubieńców sporej części kibiców „Czerwonych Diabłów”, a jednym z argumentów na ich niekorzyść są długi, które zaciągają Amerykanie. Woodward przekonuje jednak, że w tym przypadku sytuacja jest pod kontrolą.

- Nasze długi są długoterminowe, wchodzą w skład pewnej struktury i nie różnią się od tych z innych klubów. Ta suma jest pod kontrolą, tak jak i okres jej spłaty, dlatego koniec końców nie są to dla nas aż tak duże wydatki. To tylko dwa procenty naszych rocznych przychodów, zatem te długi nie mają na nas żadnego wpływu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy