Manchester United zatrzyma Anthony'ego Martiala? Erik ten Hag zabrał głos w sprawie jego przyszłości

Manchester United zatrzyma Anthony'ego Martiala? Erik ten Hag zabrał głos w sprawie jego przyszłości fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester United

Menedżer Erik ten Hag wyraził nadzieję na pozostanie Anthony'ego Martiala w Manchesterze United.

Wielokrotny reprezentant Francji nie zaliczył udanego pobytu w Sevilli w ramach półrocznego wypożyczenia w ubiegłym sezonie. W związku z tym był typowany jako jeden z głównych kandydatów do opuszczenia „Czerwonych Diabłów” przed startem obecnych rozgrywek.

Menedżer Erik ten Hag nie wyraził jednak zgody na wystawienie go na sprzedaż i zamierzał uczynić z niego jednego z podstawowych zawodników w swojej układance.

Anthony Martial odwdzięczył mu się za to bardzo dobrze przepracowanym okresem przygotowawczym. Niestety na jego finiszu nabawił się urazu. W efekcie rozpoczął rozgrywki z opóźnieniem i w ich trakcie zmagał się z kolejnymi problemami zdrowotnymi.

Z tego powodu znów jego nazwisko zaczęło pojawiać się w kontekście opuszczenia Manchesteru United.

Nic sobie z tego nie robi holenderski szkoleniowiec, który w dalszym ciągu wyobraża sobie kontynuowanie współpracy z 27-letnim napastnikiem, którego kontrakt ulega wygaśnięciu w czerwcu 2024 roku. Zawiera on opcję przedłużenia o dwanaście miesięcy.

- Trudno powiedzieć, bo historia jego kontuzji mówi co innego. Chciałbym, aby Martial był piłkarzem pierwszego składu, bo moim zdaniem jest świetnym zawodnikiem. Zdecydowanie ma umiejętności, by grać w piłkę na najwyższym poziomie. Gdy jest zdrowy, to nasz zespół gra lepiej. Czy będzie tu w przyszłym sezonie? Z mojego punktu widzenia - tak - przyznał ten Hag.

Wszechstronny napastnik przybył na Old Trafford za łącznie 60 milionów euro z AS Monaco w wrześniu 2015 roku.

W obecnych rozgrywkach zanotował siedem trafień i trzy asysty w 19 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Nie tylko Carlitos. Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy