Mancini: Potrzebujemy w reprezentacji młodych piłkarzy

Mancini: Potrzebujemy w reprezentacji młodych piłkarzy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Football Italia

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Roberto Mancini, udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoim pomyśle na odbudowanie siły zespołu.

54-latek objął włoską kadrę w trudnym momencie, tuż przed Mistrzostwami Świata w Rosji, na które „Azzurri” się nie zakwalifikowali. - To była najtrudniejsza rzecz. Z braku awansu wynikło duże rozczarowanie. Trzeba było odbudować morale co nie było łatwe. Jednak miałem pomoc z każdej strony i rozwiązaliśmy tę kwestię całkiem dobrze - stwierdził.

- Pomocne były mecze i wprowadzone zmiany. Przez ostatnie kilka lat nie mieliśmy wielkich gwiazd, które tworzyły ten zespół od dawna. W związku z tym musieliśmy dać szansę rozwoju młodszym zawodnikom, pozwalając im zdobyć cenne doświadczenie. Potrzebujemy w reprezentacji młodych piłkarzy, którzy pasują do schematu.

- Obserwujemy występy młodych piłkarzy, próbując w ten sposób zbudować inny zespół. Ci zawodnicy będą przyszłością tej kadry, dlatego potrzebujemy też doświadczonych piłkarzy i mamy ich - oznajmił.

W tym kontekście Mancini został zapytany o Fabio Quagliallerę. - Dam ci przykład. Jeśli uzyskamy awans na Mistrzostwa Europy, a Quagliarella zostanie królem strzelców Serie A, może być dla nas przydatny. Na takim turnieju ważna jest intensywność i tworzenie okazji strzeleckich - powiedział były szkoleniowiec Zenita Sankt Petersburg.

W przyszłym roku Włochy będą organizatorem Mistrzostw Europy U-21. Od czasu objęcia seniorskiej reprezentacji przez Manciniego do kadry zaczął być powoływany m.in. Nicolò Barella. - Di Biagio [selekcjoner kadry U-21 - przyp. red.] weźmie pod uwagę każdego piłkarza spełniającego kryteria, nawet tych, którzy grają w seniorskiej reprezentacji. Nasz zespół U-21 już teraz jest silny i będzie grał u siebie. Di Biagio wie, że może zadzwonić do każdego zawodnika - odparł 54-latek.

W ostatnich miesiącach do seniorskiej reprezentacji Włoch powołania otrzymywali Gianluigi Donnarumma, Lorenzo Pellegrini, Patrick Cutrone, Federico Chiesa, Nicolò Zaniolo, Barella oraz Pietro Pellegri. Wszyscy spełniają wymagane kryteria i mogą reprezentować swój kraj na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 21.

Więcej na temat: Roberto Mancini Włochy Trenerzy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy