Mancini: Potrzebujemy w reprezentacji młodych piłkarzy

Mancini: Potrzebujemy w reprezentacji młodych piłkarzy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Football Italia

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Roberto Mancini, udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoim pomyśle na odbudowanie siły zespołu.

54-latek objął włoską kadrę w trudnym momencie, tuż przed Mistrzostwami Świata w Rosji, na które „Azzurri” się nie zakwalifikowali. - To była najtrudniejsza rzecz. Z braku awansu wynikło duże rozczarowanie. Trzeba było odbudować morale co nie było łatwe. Jednak miałem pomoc z każdej strony i rozwiązaliśmy tę kwestię całkiem dobrze - stwierdził.

- Pomocne były mecze i wprowadzone zmiany. Przez ostatnie kilka lat nie mieliśmy wielkich gwiazd, które tworzyły ten zespół od dawna. W związku z tym musieliśmy dać szansę rozwoju młodszym zawodnikom, pozwalając im zdobyć cenne doświadczenie. Potrzebujemy w reprezentacji młodych piłkarzy, którzy pasują do schematu.

- Obserwujemy występy młodych piłkarzy, próbując w ten sposób zbudować inny zespół. Ci zawodnicy będą przyszłością tej kadry, dlatego potrzebujemy też doświadczonych piłkarzy i mamy ich - oznajmił.

W tym kontekście Mancini został zapytany o Fabio Quagliallerę. - Dam ci przykład. Jeśli uzyskamy awans na Mistrzostwa Europy, a Quagliarella zostanie królem strzelców Serie A, może być dla nas przydatny. Na takim turnieju ważna jest intensywność i tworzenie okazji strzeleckich - powiedział były szkoleniowiec Zenita Sankt Petersburg.

W przyszłym roku Włochy będą organizatorem Mistrzostw Europy U-21. Od czasu objęcia seniorskiej reprezentacji przez Manciniego do kadry zaczął być powoływany m.in. Nicolò Barella. - Di Biagio [selekcjoner kadry U-21 - przyp. red.] weźmie pod uwagę każdego piłkarza spełniającego kryteria, nawet tych, którzy grają w seniorskiej reprezentacji. Nasz zespół U-21 już teraz jest silny i będzie grał u siebie. Di Biagio wie, że może zadzwonić do każdego zawodnika - odparł 54-latek.

W ostatnich miesiącach do seniorskiej reprezentacji Włoch powołania otrzymywali Gianluigi Donnarumma, Lorenzo Pellegrini, Patrick Cutrone, Federico Chiesa, Nicolò Zaniolo, Barella oraz Pietro Pellegri. Wszyscy spełniają wymagane kryteria i mogą reprezentować swój kraj na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 21.

Więcej na temat: Roberto Mancini Włochy Trenerzy

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy