Mangala: Kiedy usłyszałem, że mam koronawirusa, myślałem, że to żart

Mangala: Kiedy usłyszałem, że mam koronawirusa, myślałem, że to żart fot. Manchester City
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L’Équipe

Eliaquim Mangala okazał się kolejnym piłkarzem, który miał pozytywny wynik testu na obecność w organizmie koronawirusa.

Obrońca, który na co dzień występuje w Valencii, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zaraził się koronawirusem. Zawodnik jest jednak zaskoczony takowym obrotem spraw, ponieważ do tej pory nie doświadczył ze strony choroby żadnych objawów.

Swoimi odczuciami postanowił podzielić się w jednym z wywiadów.

- W zeszły piątek w klubie zarządzono, że każdy z nas ma przejść test na obecność koronawirusa. Niezbyt się tym przejmowałem, ponieważ nic mi nie dolegało i czułem się tak dobrze, jak zwykle.

- W niedzielny poranek spotkałem się z klubowym lekarzem i ten poinformował mnie, że jestem zakażony. Na początku, kiedy to usłyszałem, pomyślałem, że żartuje. Zdałem sobie jednak sprawę z powagi sytuacji, kiedy powiedział, że czeka mnie czternastodniowa kwarantanna, z dala od mojej rodziny.

Francuz wziął sobie do serca uwagi i przed najbliższe dwa tygodnie będzie przebywał w odosobnieniu.

- Obecnie jestem odizolowany, ale czuję się świetnie. Na całe szczęście mamy duży dom i mogę spędzać w nim czas. Ja urzęduję na parterze, a moi bliscy śpią na piętrze. Staramy się unikać siebie tak, jak to tylko możliwe — zakończył.

Testy, które zarządzono w klubie, wykazały, że na wirus COVID-19 choruje 35% pracowników Valencii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy