Marcel Koller zgłosił swoją kandydaturę na selekcjonera reprezentacji Polski

Marcel Koller zgłosił swoją kandydaturę na selekcjonera reprezentacji Polski fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Roman Kołtoń

Wciąż nieznane jest nazwisko przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski. Tym razem do PZPN-u zgłosił się Marcel Koller, informuje Roman Kołtoń.

Kwestia przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski wciąż nie została rozwikłana. Paulo Sousa rozwiązał w grudniu 2021 roku kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i bezpośrednio po tym ogłoszono go nowym szkoleniowcem brazylijskiego Flamengo. Prezes Cezary Kulesza działa od tego czasu w kwestii znalezienia jego następcy.

Wśród kandydatów wymieniano już zarówno trenerów z krajowego podwórka, jak i tych zagranicznych. Do siedziby PZPN-u zgłaszają się kolejni szkoleniowcy, którzy są chętni podjęcia pracy w polskiej reprezentacji.

Kołtoń poinformował we wtorek, że gotowość do objęcia stanowiska selekcjonera kadry zgłosił Szwajcar Marcel Koller.

„Na biurku Cezarego Kuleszy wylądowało kolejne nazwisko: Marcel Koller, Szwajcar z sześcioletnim doświadczeniem w reprezentacji Austrii” – napisał Kołtoń na Twitterze.

61-latek całą swoją piłkarską karierę spędził w rodzimym Grasshopper. Zakończył ją w 1996 roku i później podjął pracę trenera. Zajmował się między innymi FC Köln, VfL Bochum i FC Sankt Gallen.

Koller ma za sobą również doświadczenie w pracy reprezentacyjnej. W latach 2011-2017 opiekował się kadrą Austrii. Udało mu się wprowadzić ją na mistrzostwa Europy w 2016 roku, gdzie odpadł w fazie grupowej.

Nazwisko nowego selekcjonera Polaków powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

Będzie on miał za zadanie przygotować drużynę do marcowych spotkań barażowych. W przypadku zwycięstwa z Rosją o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze powalczy z wygranym pary Szwecja – Czechy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy