Marcelo Gallardo otrzyma największe odszkodowanie w historii. Gigantyczna kwota

2024-06-10 22:40:32; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Marcelo Gallardo otrzyma największe odszkodowanie w historii. Gigantyczna kwota Fot. Alexandre Neto / SPP/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Marca

Marcelo Gallardo już niebawem pożegna się z posadą pierwszego trenera Al-Ittihad. Argentyńczyk za przedwczesne rozwiązanie kontraktu zainkasuje największe odszkodowanie w historii światowego futbolu - informuje „Marca”.

Marcelo Gallardo pracę w roli szkoleniowca saudyjskiego Al-Ittihad rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Jego drużyna zajęła na koniec sezonu piątą lokatę w tabeli i tym samym nie awansowała do Azjatyckiej Ligi Mistrzów, co uznano za duże rozczarowanie.

Problemów w klubie jest jednak dużo więcej. Władze Al-Ittihad nie zamierzały bezczynnie zwlekać, dlatego też podjęły decyzję o zakończeniu współpracy z Gallardo. Co prawda informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, lecz jest to zapewne kwestia najbliższych dni.

Co ciekawe Argentyńczyk, tracąc swoją posadę, zapisze się jednocześnie w historii światowego futbolu. Jak informuje „Marca”, w wyniku przedwczesnego rozwiązania kontraktu szkoleniowca, który obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, otrzyma on rekordowe odszkodowanie.

Powyższe źródło sugeruje, że będzie to około 30 milionów dolarów. Gallardo nie ma zamiaru robić w tym przypadku żadnej przysługi, dlatego też liczy, że wraz z podpisaniem odpowiednich dokumentów na jego konto wpłynie rekordowa rekompensata we wspomnianej wyżej wysokości.

48-latek od momentu zatrudnienia poprowadził Al-Ittihad w 33 spotkaniach. Tym samym łączny bilans legendy River Plate złożył się na 15 zwycięstw, cztery remisy oraz 14 porażek.

Co ciekawe jakiś czas temu „Mundo Deportivo” łączyło jego osobę z FC Barceloną, gdzie miałby zastąpić zwolnionego Xaviego. Ostatecznie jednak władze klubu ze słonecznej Katalonii postawiły na Hansiego Flicka.