Marcelo Gallardo poważnym kandydatem na nowego trenera Barcelony

Marcelo Gallardo poważnym kandydatem na nowego trenera Barcelony fot. Wikipedia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fernando Czyz I TNT Sports

Fernando Czyz z TNT Sports podaje, że Marcelo Gallardo może wkrótce objąć zespół Barcelony.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza władze „Dumy Katalonii” skontaktowały się już z 43-letnim trenerem. Argentyński szkoleniowiec podziękował za zainteresowanie, dając do zrozumienia, że na razie skupia się na pracy w River Plate. Podkreślmy jednak, że Barcelona nie złożyła mu konkretnej propozycji. Ta może zmienić jego podejście.

Póki co działacze mistrza Hiszpanii nie zamierzają zwalniać Ernesto Valverde. Po kilku wpadkach drużyna wygrała trzy ostatnie mecze. Jeśli jednak Barcelona znowu zacznie notować słabsze wyniki, temat zmiany szkoleniowca powróci. A wtedy Katalończycy mogą skupić się na zakontraktowaniu Gallardo.

Argentyńczyk prowadzi River Plate od 2014 roku. Z rodzimym zespołem m.in. dwukrotnie triumfował w Copa Libertadores i Copa Sudamericana, a także trzykrotnie w Recopa Sudamericana. Wcześniej pracował w urugwajskim Nacionalu.

Jeśli chodzi o obecny sezon, River Plate zajmuje siódme miejsce w tabeli argentyńskiej ekstraklasy. 23 października ekipę Gallardo czeka rewanżowy mecz 1/2 finału Copa Libertadores z Boca Juniors. Pierwsze starcie wygrała 2:0.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy