Marcelo Moreno krytykuje organizatorów Copa América za zamieszanie z koronawirusem. „Życie piłkarza jest bezwartościowe?“

Marcelo Moreno krytykuje organizatorów Copa América za zamieszanie z koronawirusem. „Życie piłkarza jest bezwartościowe?“ fot. CONMEBOL
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Globo Esporte | Instagram

Boliwijski napastnik Marcelo Moreno skrytykował we wtorek CONMEBOL, organ organizacyjny Copa América, z powodu przypadków Covid-19 potwierdzonych u osób związanych z turniejem rozgrywanym od niedzieli w Brazylii.

Na łamach mediów społecznościowych zawodnik wykorzystał post serwisu „Globo Esporte“, aby zamieścić swój komentarz. Wpis ukazywał skan raportu, który wskazuje, że według Ministerstwa Zdrowia 52 uczestników turnieju jest zarażonych koronawirusem - 33 z nich to piłkarze, pozostałe 19 osób to członkowie delegacji i usługodawcy zatrudnieni na to wydarzenie.

Jednym z tych zarażonych może być sam Marcelo Moreno. Opuścił on mecz Boliwii z Paragwajem, który odbył się w poniedziałek. Boliwijska federacja przyznała, że trzech piłkarzy i członek sztabu technicznego przeszli testy na obecność choroby, ale nie ujawniła ich nazwisk. Lokalna prasa twierdzi, że Moreno jest jednym z zarażonych.

„Dzięki wam, chłopaki z CONMEBOL, za to. To całkowicie wasza wina. Jeśli ktoś umrze, co zamierzacie zrobić? Liczy się tylko kasa, życie zawodnika jest nic nie warte?" - napisał atakujący.

Dodajmy, że były drużyny jeszcze bardziej dotknięte koronawirusem niż Boliwia. Na przykład Wenezuela miała 13 potwierdzonych przypadków w swojej delegaturze. Przypadki Covid-19 odnotowano również w reprezentacjach Peru i Kolumbii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy