Marcin Bułka... brutalnie pominięty. Największa liczba czystych kont to za mało

2024-05-14 09:24:01; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Marcin Bułka... brutalnie pominięty. Największa liczba czystych kont to za mało Fot. Gwendoline le Goff/FEP/Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Ligue 1

Marcin Bułka nie został wyróżniony na gali wieńczącej sezon Ligue 1. Polak nie zgarnął nagrody dla najlepszego bramkarza i nie znalazł się w jedenastce rozgrywek, mimo że zachował najwięcej czystych kont.

24-letni zawodnik doczekał się w dobiegających końca zmaganiach otrzymania wyczekiwanej przez siebie szansy do zostania niekwestionowanym numerem jeden w bramce OGC Nice.

Skrzętnie ją wykorzystał, zbierając wiele pochwał za rozegrane do tej pory spotkania. Dzięki temu ma spore szanse na to, żeby pojechać z kadrą na EURO 2024 i być może w niedalekim czasie zaliczyć transfer do mocniejszego europejskiego klubu.

Sam Marcin Bułka podchodzi do różnego rodzaju plotek spokojnie i zapewnił, że jeżeli miałby opuścić „Le Gym”, to tylko wtedy, kiedy otrzyma gwarancję notowania regularnych występów.

W ewentualnym uzyskaniu takiego statusu na rynku mogłyby mu pomóc wyróżnienia przyznawane na gali Ligue 1.

Reprezentant Polski pojawił się na niej na otrzymane zaproszenie i pełen nadziei, że największa liczba zachowanych czystych kont pomoże mu w uzyskaniu wyróżnienia dla najlepszego bramkarza i znalezieniu się w jedenastce sezonu.

Tak się jednak nie stało, ponieważ większym uznaniem cieszył się zawodnik mistrza Francji - Gianluigi Donnaruma.

Reprezentant Włoch nie dał się pokonać rywalom jedenaście razy [Bułka aż 17 razy - przyp. red.] w 25 meczach i to okazało się wystarczające do zgarnięcia indywidualnej nagrody oraz znalezienia się w najlepszym składzie rozgrywek 2023/2024.