Marcin Bułka górą w polskim starciu w Ligue 1 [WIDEO]

2024-10-27 18:55:48; Aktualizacja: 10 godzin temu
Marcin Bułka górą w polskim starciu w Ligue 1 [WIDEO] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W ramach dziewiątej kolejki Ligue 1 w niedzielę doszło do starcia między OGC Nice a AS Monaco, a co za tym idzie - pomiędzy Marcinem Bułką a Radosławem Majeckim w bramkach. Pierwsza z ekip triumfowała 2:1.

Marcin Bułka jest po znakomitym sezonie okraszonym 17 czystymi kontami we francuskiej ekstraklasie. Latem zdecydował się zostać w OGC Nice i na razie nie opuścił ani jednej kolejki. Sytuacja z Radosławem Majeckim w AS Monaco jest nieco inna, bo pod koniec poprzednich rozgrywek również brylował on pod względem liczby meczów bez straty gola (siedem w 12 spotkaniach), ale potem doznał urazu kostki i dopiero w październiku wrócił na boisko.

Po występach przeciwko Lille na francuskim podwórku i Crvenej zveździe w Lidze Mistrzów, w niedzielę nie zabrakło go w podstawowym składzie na potyczkę z Nice.

Goście objęli prowadzenie w 39. minucie. Bułkę pokonał wtedy Breel Embolo. Gospodarze bardzo szybko wyrównali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do siatki trafił Evann Guessand, który uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Zaraz po tym drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył prawy obrońca Monaco Vanderson.

Po przerwie drugą bramkę dla ekipy z Nicei zdobył jej napastnik Gaëtan Laborde. 30-latek zrobił to pierwszy raz w tym sezonie. Tym sposobem to Marcin Bułka i spółka mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów w derbach Lazurowego Wybrzeża.

Aktualnie mają oni na koncie 13 punktów w ligowej tabeli. Zajmujące drugie miejsce ASM pozostało z 20.