Marco Asensio z szansami na transfer do Serie A. Pojawiło się konkretne zainteresowanie

Marco Asensio z szansami na transfer do Serie A. Pojawiło się konkretne zainteresowanie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Matteo Moretto

AC Milan rozpoczął starania zmierzające do pozyskania Marco Asensio z Realu Madryt - poinformował Matteo Moretto.

Wielokrotny reprezentant Hiszpanii rozpoczął udanie swoją przygodę z „Królewskimi” i zapowiadał się na jedną z wiodących postaci w ich szeregach na długie lata. Nominalny prawoskrzydłowy zanotował jednak w pewnym momencie obniżkę formy i do tego nabawił się poważnej kontuzji przed startem sezonu 2019/2020.

Wówczas stracił on szansę na zaliczenie ewentualnego hitowego transferu i po wyleczeniu urazu musiał trochę poczekać na pojawienie się zainteresowania jego osobą ze strony mocniejszych europejskich ekip.

Obecnie jednym z najpoważniej liczących się klubów w walce o względy Marco Asensio jest AC Milan. Matteo Moretto poinformował, że przedstawiciele włoskiej drużyny, na czele z dyrektorem Paolo Maldinim, nawiązali kontakt z otoczeniem 26-letniego zawodnika i wyznaczyli go na jeden z głównych letnich celów transferowych.

Sam ofensywny piłkarz jest zapewne zainteresowany opuszczeniem szeregów utytułowanej drużyny, bo nie odgrywa w niej spodziewanej roli i na dodatek jest z nią związany tylko do 30 czerwca 2023 roku. W związku z tym Real Madryt może mieć wkrótce ostatnią szansę na zarobienie przyzwoitych pieniędzy z tytułu sprzedaży skrzydłowego.

Władze „Królewskich” nie podjęły na razie ostatecznej decyzji w kwestii wyrażenia zgody na opuszczenie klubu przez Asensio i mogą jeszcze rozważyć przedstawienie mu propozycji przedłużenia kontraktu na nowych warunkach, które nie będą zapewne tak korzystne pod względem finansowym.

26-letni zawodnik wpisał się dziesięciokrotnie na listę strzelców w 34 rozegranych meczach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika Cracovia też szuka napastnika Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy