Marek Hamšík dzisiaj finalizuje zaskakujący transfer

Marek Hamšík dzisiaj finalizuje zaskakujący transfer fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: GT

Marek Hamšík finalizuje swoją przeprowadzkę do IFK Göteborg. Słowak jest już w Szwecji.

Po zakończeniu swojej przygody z chińskim Dalian Professional, legenda włoskiego SSC Napoli miała w planach powrót do klubu macierzystego. 33-latek rozmawiał ze Slovanem Bratysława.

Ekipa ze Słowacji otrzymała stosowaną zgodę od tamtejszej federacji na transfer poza oknem, ale mimo to strony nie wypracowały konsensusu. W międzyczasie na horyzoncie pojawiła się propozycja ze Szwecji, gdzie wciąż można dokonywać wzmocnień.

IFK Göteborg, bo o ten klub chodzi, rozpoczął negocjacje ze środkowym pomocnikiem kilka dni temu, a gracz dosyć szybko powiedział „tak”. W efekcie osiągnięto ustne porozumienie.

Aby jednak operacja mogła zostać sfinalizowana, konieczne do tego jest dopełnienie takich formalności jak testy medyczne oraz złożenie podpisu na umowie. Mając to na uwadze, wczoraj, w późnych godzinach wieczornych, Marek Hamšík przybył do Szwecji.

Na lotnisku witało go około stu kibiców, dyrektor sportowy oraz dyrektor generalny klubu. Jak podaje „GT”, zawodnik ma przejść stosowne badania dzisiaj po południu i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, zostanie oficjalnie zaprezentowany przez „Niebiesko-Białych”.

124-krotny reprezentant Słowacji to piłkarz z największą liczbą występów w barwach SSC Napoli i drugi najlepszy strzelec w historii tej drużyny, który może pochwalić się dorobkiem 520 meczów z 121 golami oraz 100 asystami na jego koncie.

W przypadku dopięcia operacji na ostatni guzik, szwedzka Allsvenskan doczeka się nowej gwiazdy, a sam Hamšík będzie mógł w spokoju przygotowywać się do nachodzącego EURO 2020.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy