Marek Papszun w orbicie zainteresowań następnego utytułowanego klubu

Marek Papszun w orbicie zainteresowań następnego utytułowanego klubu fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dynamo.Kiev.ua

Marek Papszun znajduje się w gronie potencjalnych kandydatów do przejęcia sterów nad Dynamem Kijów po ewentualnym zwolnieniu Mircei Lucescu - donosi serwis Dynamo.Kiev.ua.

48-letni szkoleniowiec zdecydował się nie przedłużać wygasającej umowy z Rakowem Częstochowa. Tym sam wraz z końcem czerwca zakończy swój długoletni pobyt w klubie okraszony wywalczeniem mistrzostwa Polski w trwających jeszcze rozgrywkach.

Wcześniej przeszedł z tym zespołem drogę z II ligi do Ekstraklasy. W międzyczasie sięgnął razem z nim dwukrotnie po zwycięstwo w Pucharze i Superpucharze Polski oraz dwukrotnie zajął drugie miejsce w krajowej elicie.

Ten dorobek oraz fakt jego dostępności na rynku trenerskim nie umyka uwadze działaczy zagranicznych ekip, które w mniej lub większym stopniu rozważają jego zatrudnienie.

Nie tak dawno nazwisko Marka Papszuna przewijało się w kontekście Olympiakosu czy Maccabi Hajfa. Z kolei teraz serwis Dynamo.Kiev.ua przekonuje, że znalazł się on w gronie potencjalnych następców Mircei Lucescu.

Wspomniane źródło podkreśla, że szesnastokrotny mistrz Ukrainy nie nawiązał na razie jakichkolwiek rozmów z polskim trenerem, ponieważ wstrzymuje się z podjęciem decyzji odnośnie najbliższej przyszłości obecnego opiekuna do zakończenia bieżącego sezonu.

Utytułowany rumuński szkoleniowiec jest związany z „Biało-Niebieskimi” do 30 czerwca 2024 roku.

W trwających rozgrywkach prowadzona przez niego drużyna prezentuje się poniżej oczekiwań, plasując się dopiero na czwartym miejscu ze stratą dziesięciu punktów do prowadzącego Szachtara Donieck na pięć kolejek przed końcem zmagań.

77-latek nie miał ostatnio możliwości osobistego odpowiadania za wyniki osiągane przez Dynamo Kijów ze względu na przebytą operację, co też może mieć wpływ na przedwczesne zakończenie z nim współpracy.

Tymczasowo jego obowiązki pełni legendarny Ołeksandr Szowkowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy